"Olen sitä mieltä, että homoseksuaalisuus on joko sairaus tai rikos.
Tarkemmin sanottuna homoseksuaalisuus on julkeaa syntiä Jumalan luomisjärjestystä vastaan.
Tämän synnin takana on itse Saatana, joka haluaa kaikessa vääristää Jumalan suorat tiet kieroiksi ja vääriksi. Eli kun Jumala sanoo, että mies yhtyköön naiseen ja saakoon lapsia, niin Saatana sanoo, että mies yhtyköön mieheen ja olkoon saamatta lapsia, mutta vaatikoon kuitenkin adoptioikeutta tasa-arvon nimissä. Mikä on täyttä hevonpaskaa. Homot eivät ole koskaan tasa-arvoisia heteroiden kanssa, koska he eivät voi synnyttää seuraavaa sukupolvea. Homojen täysvallassa maailma loppuisi sukupuuttoon piankin."
Mielipide.
5
363
Vastaukset
- Paljon on väärää
ihmisten keskuudessa: rahan rakastaminen ja muut halut samoin ilman Jumalan kiittämistä ja kunnioittamista Jeesuksen nimessä ja opetuksensa tekemättömyys on rakkaudettomuutta Jumalaa kohtaan.
Jumala ajallaan itsekullekin sitten ilmoittaa mikä on väärää ollut, mutta jo tässä elämässä voidaan sitä oppia tuntemaan Raamatun ilmoituksen kautta, ja tämä on myös Jumalan tahto meille ihmisille.
Rakastetaan totuutta ja lähimäisiä ja Jumalaa Jeesuksessa enemmän kuin mitään muuta. - hc9w
Tutkikaamme pahuutta puhtain sydämin.
Sen jälkeen muistetaan että "älkää tuomitko ettei teitä tuomittaisi".
Sitten "se joka on teistä on synnitön heittäköön ensimmäisen kiven".
Muistetaan myös että "tehkää toisille niinkuin toivoisitte itsellenne tehtävän".- Nimenomaan kaikki
synnintekijätkin tahtoo Jumala pelastaa. Paavali kirjoitti profetian Hengestäkin näin:
´ Mutta jos kaikki profetoisivat, ja joku epäuskoinen tai opetuksesta osaton tulisi sisään, niin kaikki nuhtelisivat häntä ja paljastaisivat hänen tilansa. Hänen sydämensä salaisuudet tulisivat ilmi, ja niin hän Jumalan edessä kasvoilleen langeten rukoilisi ja tunnustaisi että Jumala on totisesti teissä. ´ (1. Kor. 14:24-25)
Tietysti Jumala tahtoo pelastaa jumalattomankin ja vapauttaa homon ja lesbon siitä huonosta mielenlaadusta Jumalan vanhurskauden tuntemiseen ja miehen ja naisen väliseen yhteiseloon. Jumalan on hyvä!
- Jeesuksen_oma
Jumalan kanta homoseksuaalisuuteen!
3 Moos 20:13: Jos joku makaa miehenpuolen kanssa, niinkuin naisen kanssa maataan, tekevät he molemmat kauhistuksen; heidät rangaistakoon kuolemalla, he ovat verivelan alaiset.
Jumalan sanan opetus on vesiselvä suhteessa homoseksuaalisuuteen, joka on synti, josta on tehtävä parannus.!
http://koti.phnet.fi/petripaavola/Homoseksuaalisuus_Raamatun_valossa - kyl se vaan nii o
Kyllähän se homouden harjoittaminen on syntiä Jumalan edessä, koskapa Raamattukin sanoo, etä se on kauhistus Jumalalle, että miespuolet makaavat miespuolten kanssa niinkuin maataan naispuolten kanssa, eli homouttahan siinä tarkoitetaan.
Ihmisen on taivuttava Jumalan tahtoon, ei Jumalan ihmisen tahtoon, vaikka rukouksessa voimmekin anoa erinäisiä asioita. Ei Hän kuitenkaan vastaa vastoin omaa ilmoitustaan, jonka on kirjoitetussa muodossa jo ihmiskunnalle antanut oppaaksi ja ohjekirjaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on837677- 747524
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666079Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554976En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204159Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383612
- 313527
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1033236Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..163160