Mielipide.

"Olen sitä mieltä, että homoseksuaalisuus on joko sairaus tai rikos.
Tarkemmin sanottuna homoseksuaalisuus on julkeaa syntiä Jumalan luomisjärjestystä vastaan.

Tämän synnin takana on itse Saatana, joka haluaa kaikessa vääristää Jumalan suorat tiet kieroiksi ja vääriksi. Eli kun Jumala sanoo, että mies yhtyköön naiseen ja saakoon lapsia, niin Saatana sanoo, että mies yhtyköön mieheen ja olkoon saamatta lapsia, mutta vaatikoon kuitenkin adoptioikeutta tasa-arvon nimissä. Mikä on täyttä hevonpaskaa. Homot eivät ole koskaan tasa-arvoisia heteroiden kanssa, koska he eivät voi synnyttää seuraavaa sukupolvea. Homojen täysvallassa maailma loppuisi sukupuuttoon piankin."

5

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paljon on väärää

      ihmisten keskuudessa: rahan rakastaminen ja muut halut samoin ilman Jumalan kiittämistä ja kunnioittamista Jeesuksen nimessä ja opetuksensa tekemättömyys on rakkaudettomuutta Jumalaa kohtaan.

      Jumala ajallaan itsekullekin sitten ilmoittaa mikä on väärää ollut, mutta jo tässä elämässä voidaan sitä oppia tuntemaan Raamatun ilmoituksen kautta, ja tämä on myös Jumalan tahto meille ihmisille.

      Rakastetaan totuutta ja lähimäisiä ja Jumalaa Jeesuksessa enemmän kuin mitään muuta.

    • hc9w

      Tutkikaamme pahuutta puhtain sydämin.
      Sen jälkeen muistetaan että "älkää tuomitko ettei teitä tuomittaisi".
      Sitten "se joka on teistä on synnitön heittäköön ensimmäisen kiven".
      Muistetaan myös että "tehkää toisille niinkuin toivoisitte itsellenne tehtävän".

      • Nimenomaan kaikki

        synnintekijätkin tahtoo Jumala pelastaa. Paavali kirjoitti profetian Hengestäkin näin:

        ´ Mutta jos kaikki profetoisivat, ja joku epäuskoinen tai opetuksesta osaton tulisi sisään, niin kaikki nuhtelisivat häntä ja paljastaisivat hänen tilansa. Hänen sydämensä salaisuudet tulisivat ilmi, ja niin hän Jumalan edessä kasvoilleen langeten rukoilisi ja tunnustaisi että Jumala on totisesti teissä. ´ (1. Kor. 14:24-25)

        Tietysti Jumala tahtoo pelastaa jumalattomankin ja vapauttaa homon ja lesbon siitä huonosta mielenlaadusta Jumalan vanhurskauden tuntemiseen ja miehen ja naisen väliseen yhteiseloon. Jumalan on hyvä!


    • Jeesuksen_oma

      Jumalan kanta homoseksuaalisuuteen!

      3 Moos 20:13: Jos joku makaa miehenpuolen kanssa, niinkuin naisen kanssa maataan, tekevät he molemmat kauhistuksen; heidät rangaistakoon kuolemalla, he ovat verivelan alaiset.

      Jumalan sanan opetus on vesiselvä suhteessa homoseksuaalisuuteen, joka on synti, josta on tehtävä parannus.!

      http://koti.phnet.fi/petripaavola/Homoseksuaalisuus_Raamatun_valossa

    • kyl se vaan nii o

      Kyllähän se homouden harjoittaminen on syntiä Jumalan edessä, koskapa Raamattukin sanoo, etä se on kauhistus Jumalalle, että miespuolet makaavat miespuolten kanssa niinkuin maataan naispuolten kanssa, eli homouttahan siinä tarkoitetaan.
      Ihmisen on taivuttava Jumalan tahtoon, ei Jumalan ihmisen tahtoon, vaikka rukouksessa voimmekin anoa erinäisiä asioita. Ei Hän kuitenkaan vastaa vastoin omaa ilmoitustaan, jonka on kirjoitetussa muodossa jo ihmiskunnalle antanut oppaaksi ja ohjekirjaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      83
      7677
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      74
      7524
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      166
      6079
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      55
      4976
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4159
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3900
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3612
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3527
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      103
      3236
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      16
      3160
    Aihe