Haha :) Hyvä Lenita!!

Siitä puhe, mistä...

Kotiteollisuus-yhtyeen Jouni Hynynen yllätti ministeri Krista Kiurun rivoilla kommenteilla Emma-gaalassa maaliskuun alussa.

Hynynen arvosteli lavalla naisten takapuolia ja totesi ministerille, että "hoidetaan tämä nopeasti alta pois, niin päästään yhteiseen hotellihuoneeseen panemaan".

Asunto- ja viestintäministeri Krista Kiuru ei hätkähtänyt, vaan jatkoi juttua palkinnon jakamisesta.

Lenita Airisto hämmästeli tiistaina Radio Novalla Enbuske & Linnanahde Crew:n haastattelussa, miksei ministeri reagoinut mitenkään Hynysen rivoon kommenttiin. Lenitan mielestä naispoliitikot pyrkivät liikaa miellyttämään.

- Jos minä olisin ollut siellä, niin olisin vetänyt siltä saatanan Hynyseltä housut jalasta! Katsotaan, mitä on tarjolla! hän sanoi Enbuske & Linnanahde Crew:n haastattelussa.

Myös Hynynen sai osansa Lenitan ryöpytyksestä.

- Siitä puhe, mistä puute. Ei ole ollut Hynysellä pitkään aikaan kunnon panoja. Siltä näyttää, kun hän joutuu niitä televisiossa kerjäämään, Lenita sanoi Novalla.

Lähde: Radio Nova
http://www.iltalehti.fi/viihde/2013031216775370_vi.shtml

10

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei hyvä

      Äh, Krista Kiuru toimi juuri niinkuin fiksu ja sivistynyt ihminen toimii, mikä on harvinaista nykyaikana. Ei huomioinut mitenkään sellaista alatyylistä möläytystä.

      Nythän Lenita Airisto itseasiassa meni moittimaan Kiurua, ja tämä taas ei ollut mielestäni kovinkaan fiksua. Olisi vain pitäytynyt Hynysessä.

    • diplomidementikko

      Millähän lihaksilla ja valtuuksilla Lenita vetää housuja kenenkään jalasta? Olisi jo aika taluttaa tuo höpöttävä muumio vanhainkodin osastolle.

      • Mummypowder?

        Lenita on muumio.


      • Lenitan Ystävät
        Mummypowder? kirjoitti:

        Lenita on muumio.

        Valkoinen tennissukka suuhun, ettei jatkuva rääkyminen häiritse dementiaosaston henkilökuntaa ja vaipanvaihto kerran viikossa.


      • L.enita

        Millä valtuuksilla Hynynen heittelee rivouksia?


      • v´ttu p´llu k´kkeli
        L.enita kirjoitti:

        Millä valtuuksilla Hynynen heittelee rivouksia?

        Tarvitaanko siihen jotain valtuuksia? Mistä saa hakea rivoiluluvan?


      • Hmm-mm

        No mutta millähän valtuuksilla Hynynenkään mitään rivouksia päästelee?


      • Kuuluu toimenkuvaan
        Hmm-mm kirjoitti:

        No mutta millähän valtuuksilla Hynynenkään mitään rivouksia päästelee?

        Sehän on paha rockmies, jonka kuuluu olla aina humalassa ja laukoa rivoja kommentteja.


    • KukaTahtooLenitaa

      Lenitahan ei vastaavaan tilanteeseen tule koskaan joutumaan, se on fakta :)

      • Muumiomamma?

        Ei, koska Lenita on arkkimuumio.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      541
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe