Soini esti mustan paavin valinnan?

Haglund - toimintaa!!!!
554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No ei tuo Jorge-paavi ole kuitenkaan Millwallin kannattaja....

Äänestä
  • Oliko soini valitsemasa tosiaa uutta paavii?

    Äänestä

Viimeisin kardinaalikollegion ulkopuolelta paaviksi valittu oli Urbanus VI vuonna 1378. Hän oli munkki ja Barin arkkipiispa. Nyt meinattiin valita taas ei-kardinaali, nimittäin Soini. Soinin olisi vain pitänyt hylätä vaimonsa päästäkseen paaviksi. Soini valitsi kuitenkin Tiinan ja persut paaviuden sijaan.

Äänestä

Tiina tekee niin hyvä viinakakkuja. Ei sellaisia saa Vatikaanissakaan.

Äänestä

Jos kappelin savutornista olisi noussut keltainen savu, se olisi merkinnyt sitä, että joku kardinaaleista kusi kaminaan ja Soini tuli valituksi. Näin ei maailman onneksi käynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


La Cosa Nostra kirjoitti:

Haglund - toimintaa!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu