Jääkiekko on vaarallista ja nyt kaukaloita uusitaan turvallisemmiksi. Mistä rahat Lieksan kaukaloon. Reinolta ja Ainolta? Pankaboard?
Kipparin sapuskaltako? Saattaa maksaa paljon.
Kuka maksaa Lieksan turvakaukalon?
8
156
Vastaukset
- Veron maksaja
no kunhan nyt ensin saadaan nuo SM-jäähallit varustettua....!
- viljatilat antaa
Lieksaan välttää olkipaalit sinne kaukalonreunaksi, tulee halvaksi ja on ekologinen ratkaisu! Ja sopii tämän kylän pelaajien tasoon vallan mainiosti!
Eiköhän olisi parempi laittaa lapset pyhäkouluun ja vanhemmat myös miettimään noita elämän arvoja.
Jääkö jotakin asiaa huomioimatta kun lapsesta asti rissataan tuohon yhteen harrastukseen ja muuta mahdollisuutta ei lapsille edes anneta.
Todella pitääkö aina olla jokin moukarikehikko ympärillä vielä en ole sellaista nähnyt esim karaokelaulajien ympärillä että he olisivat apinahäkissä.
Rovosoin hieman mutta todella asia on näin Mk- arvot kohdalleen
hyvä Markku. oikees oot.
- make höpisee
Ne karatelaulajat ovat apinoita ilman häkkiäkin, typeriä muiden matkijoita. Jääkiekko on parasta mitä voi tehdä luistimet jalassa!
- Liek Mustikka Oy
make höpisee kirjoitti:
Ne karatelaulajat ovat apinoita ilman häkkiäkin, typeriä muiden matkijoita. Jääkiekko on parasta mitä voi tehdä luistimet jalassa!
Mustikoita myymään,kunto nousee myös vanhemmilla. Muutama vuosi rahat on kasassa. Talkoo poimioita saa Thaimaasta. Jos ei ote viitsi.
- jäähy 2 min.
Liek Mustikka Oy kirjoitti:
Mustikoita myymään,kunto nousee myös vanhemmilla. Muutama vuosi rahat on kasassa. Talkoo poimioita saa Thaimaasta. Jos ei ote viitsi.
Sen karvakaukalon voisi somalit rakentaa kamelinlannasta ja heinäpaaleista. Pysyisi peli siistinä, kun kukaan ei taklailisi ja paskan hajua välttelisi.
make höpisee kirjoitti:
Ne karatelaulajat ovat apinoita ilman häkkiäkin, typeriä muiden matkijoita. Jääkiekko on parasta mitä voi tehdä luistimet jalassa!
On aivan eri asia harrastaa karatea ja siinäkö sitten lauletaan huhu huh siinäkin tarvitaan harrastuksessa hyvin nopeaa reaktiokykyä ja myös kuntoa.
Mutta eri asia on sitten karaoke ja musiikin mukaan voidaan kyllä taitavasti luistella.
Muuten jos on hyvä matkija niin niitä on suomessa todella vähän jotkut yrittävät kopioda mutta niilla ei ole oikein kilpailuissa mahdollisuus edetä eikä ainakaan TV sen tiedän koska tuottaja sen totesi lavatähtikoulutuksessa laulajan töäytyy tuoda persoona esiin ja olla oma itsensä yleisön edessä ja myös täytyy hallita monta asiaa sävelpuhtaus artikulointi rytmi esiintyminen ottaa yleisönsä ,vaatetus ja yleisilme eli myös hallittu meikkaus.Sekä mikä pitää myös huomioida on ystävällisyys myös kilpakumppaneita kohti ja myös muu käyttäytyminen yleisön edessä sekä jopa vapaa-ajalla miten olet esillä ja hallitsetko sen terveisin ilman häkkiä ja häkkilintuja markku
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1272333Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein128949Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37940- 77939
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780