Katainen+Hautala, erottava

Katainen asiakirjaväärennöksen vuoksi ja Hautala harmaan talouden eminenssinä.
3184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Heidi Hautala erotettava välittömästi. Ellei ministeritason ihminen ymmärrä harmaata taloutta omalla kohdallaan ja tee siitä itse johtopäätöstä on häntä jonkun muun ohjeistettava. Jos ihminen tulla tasolla hyväksyy veropetoksen, vaikka pienenkin voi
hän tehdä suuremmankin !!! Anteeksi pyytämälläkö veropetokset nykyään kuitataan.
Taitaa Kataisella olla omat jauhot pussissa ?

Äänestä
  • Ilmankos se silitteli sitä Vehviläistäkin niin myötarvaan, että....

    Äänestä

Vapaavuori.. Ei ollut edellytyksiä inovatiotukeen konkkatelakalle!

Äänestä
  • TÖRKEÄ RATTIJUOPPO VANKEUSRANGAISTUKSIINEEN KUTEN TÄMÄ POSPOTTAVA SIRPALE PIETIKÄINEN, KATAISEN LEMMIKKI MONILTA NYKYPÄIVÄN ETUSIVUILTA. SIRPALE SAI TUOMIONA VANKEUSRANGAAISTUSTA, OHEISSAKON JA PITKÄN AJOKIELLON.

    AVONAINEN, SUSIPARINAINEN NEITI, KOSKAAN AVIOLIITTOON SELVINNYT TÄMÄ SIRPALE. MIKÄ SIINÄ ON, ETTÄ KATAISTA VETÄVÄT PUOLEENSA RIKOSTUOMION, VANKEUSTUOMION, SAANEET OHEISSAKOIN, PITKIN AJOKIELLOIN.

    Äänestä

Kyllähän Käteinen suuremman virheen teki, maksoi kansan pussista 700 teuria kilpailuttamasta "horoskoopista" : (
Hautalahan kuitenkin maksoi omasta pussisita ; )

Äänestä
  • EI MAKSANUT. SUSIMIES MAKSOI, mutta Hautala OTTI PIIKAVEROVÄHENNYKSEN perusteettomasti. Susimies omistaa osakkeetkin, joten ei perustetta Hautalan piikaverovähennykselle. Tarkistettava vielä, kuka omistajana osekeluettelossa. Onko osakesiirtoleimavero maksettu ajoissa? Moninkertaista verorikollisuutta. Tutkittava perinpohjin . Vanhan verojuristin sormet tässä syyhyävät.

    Äänestä

  • Ketä

    Äänestä

  • se palvelee kirjoitti:

    Ketä

    Se

    Äänestä

  • palvelee hautalaa kirjoitti:

    Se

    Se

    Äänestä

  • palvelee kataista kirjoitti:

    Se

    Se

    Äänestä

  • alkaa haista kirjoitti:

    Se

    Se

    Äänestä

  • palvelee salea kirjoitti:

    Se

    Mutta

    Äänestä

  • hänhän antaa anteksi kirjoitti:

    Mutta

    Joo

    Äänestä

  • armo pelastaa kirjoitti:

    Joo

    Mutta

    Äänestä

  • auta lasta kirjoitti:

    Mutta

    Joo

    Äänestä

Tekasimpa juuri hautalat.

Äänestä

Katainen tukee tietysti tässä tilanteessa Hautalaa, kun on oma pää pölkyllä Himas-skandaalin takia.

Kataisen poulustautuminen Himas-afäärissä oli typerä. Katainen sanoi että Suomen akatemia ja Tekes olisivat voineet sanoa ei kun Katainen pyysi rahoitusta hankkeeseen, jos kerran olivat sitä mieltä että tukea ei ole syytä antaa, että on tärkeämpiäkin projekteja tuettavaksi vähillä rahoilla.

Mutta kun hankkeelle pyytää rahaa päämonisteri, niin kyllä se on tarjous josta ei ole syytä kieltäytyä. Valtioltahan akatemia ja Tekes rahoituksensa saavat. Ei rahoittajan edustajalle pääministerille noin vain sanota että työnnä hakupaperit hanuriis. saattas rahantulo valtiolta vähentyä seuraavassa valtion budjetissa.

Hautalan osalta ei sinänsä yllätä . Useion ne jotka kiivbaimmin toisten moraalinpuutetta arvostelevat ova t itse ihan yhtä moraalittomia. Uskovaiset tulee hakemattakin ekaks mieleen.

Äänestä

Hautalan tekoset hamaan talouden työryhmässä poliisitutkintaan. Kanerva joutui eroamaan parista yksityisestä tekstiviestistä.

Hautalan viiden vuoden työrupeama tutkittava perinpohjin. Katainen on puolueellinen. Heikko koulumenestys lukiossa ja punikkiyliopistossa panee hakemaan revanssia. Oxfordin tohtorille Olli Rehnille antoi juuri 15.3 potkut komissiosta, jotta pääsee komissioon pelastautumaan. Nyt haluaa Kimmo Kiljusen,.avioliiton rikkojan kansanedustaja Kantolan aviosuhteessa, Maailmanpankkiin, vaikkei Kiljusella ole meriittejäkään, juuri kyllä julkaissut hu----nsa Anna Kontulan kanssa pornokirjan. Kimmo Sasi itseoikeutettu jäsen maailmanpankkiin kolmella yliopistotutkinnolla, Åbo Akademin dipl.ekonomi. Turun yliopiston varatuomari, Columbian yliopiston tuomaritutkinnon suorittanut...eduskunnnan ansioitunein suomenruotsalaisuuden asiantuntija ja johtoryhmän jäsen. Katainen pelkkä valeporvari, heikoilla koulupapereilla lukiosta ja Tampereen punikkiyliopistosta.

Äänestä

Hautala on tehnyt virheen, jonka takia hänen on erottava. katainen on täysi roisto, joka pitäisi laittaa pienelle saarelle lähelle Ranskaa.

Äänestä

Katainen ja Hautala, erotkaa äkkiä.

Äänestä

Hallitus vaihtoon.

Äänestä

Törkeetä Kanerva sai potkut luonnolisesta asiasta. Nämä ketaleet Hautala Katainen hyväksyy talousrikokset. On todella outoa touhua hallituksessa. Joku kammariakka puoltaa myös harmaata taloutta.

Äänestä

Mitä

Äänestä

Ansaitsemmeko me rehdit Suomalaiset tällaisen hallituksen?
Emme todellakaan!
Tämä hallitus häpäisee meidät kaikki eurooppalaisten silmissä!
Lopputili välittömästi epärehelliselle Kataisen hallitukselle!

Äänestä

Kätevään aikaan tuli esille tämä Hautalan episodi, vei sopivasti kansan huomion pois Kataisesta ja Himasesta :)

Istuva hallitus on näköjään täynnä juonittelijoita,huijareita ja valehtelijoita.
Seuraavissa vaaleissa päättäjät voitais arpoa kaikista kansalaisista lottoarvonnan tyyliin, nykyistä huonompaa hallitusta ei ainakaan ole mahdollista saada.

Äänestä

Vieläkö joku kehtaa tukea kataista?

Äänestä

Hei

Äänestä

Hei

Äänestä

Ovatko

Äänestä

Joo

Äänestä

Niin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalle ja minä kirjoitti:

Katainen asiakirjaväärennöksen vuoksi ja Hautala harmaan talouden eminenssinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu