mutta Matti oli vielä parempi. Mutta Juha on ainakin kolme kertaa parempi kuin Anneli ja Matti yhteensä. Siitä on paha paremmaksi laittaa. Juha on Jumala!
Anneli oli hyvä,
Oiva ja Risto
1359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Anneli sai kenkää. Vanhanen teki velkaa, järjesti irtsanomiset, muunteli totuutta ja kiukutteli maidosta, ym, ym. Sipilä on saanut aikaan vain kakkaran.
Kannattaako sinun sen kummemmin noilla "saavutuksilla" kehuskella ...
Unohdit Kiviniemen kokonaan. Olihan Turkis-Marikin joku keputekijä jossain välissä? Jos ei muuta tekemässä, niin kyselemässä Merisalolta, miksei Mari saa KMS-rahaa?
Niin päivi Lipponen, ja Matti Ahdehan ym:t demarit saivat tuota KMS-rahaa, mutta kun on kieroista demareista kyse, niin kierrättivät nuo rahat, tai ainakin osan, puolueensa yhdistysten kautta.
Eivätkä muuten palautaneet noita rahoja, vaikka kaikki muut niin tekivät.
Demareiden rikoksiin ei näköjään kukaan uskalla puuttua, onko se sellainen mafioosojen temppeli.
En nyt ihan heti hoksaa, kuinka mainitsemasi henkilöt olisivat kierrättäneet sitä rahaa, jonka väität heidän saaneen.
Ehkäpä valaiset asiaa?
Minulla kun on sellainen muistikuva, että demuista vain Heinäluoma sai ko. rahoitusta. Lisäksi muistelen Heinäluoman olleen hyvinkin valmis palauttamaan nuo rahat, vaikka ne ei edes menneet henkilökohtaisesti hänelle.
Ainakin paskapaula oli kimittämässä, ettei rahoja palauta, kun ne on jo käytettykin.
Muistin väärin. Muistini on kuin Vanhasella.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Nova_Group
Tottahan toki nuo kierot demarit saivat rehellisten kepulaisten liikemiesten rahaa.
Aikataulu ei taida täsmätä, mutta muuten voisi luulla Paulan ohjanneen KMS-rahansa talvivaaraosakkeisiin?
Lehtomäen osuus KMS-rahoista oli huomattavan suuri. Jopa enemmän kuin Vanhasen.
Palauttiko Lehtomäki rahat, vai katsoiko hän "ansainneensa" ne?
On kuulema ollut karmea katsoa Jutan antautuminen Kyprosen miehille-.
Näitä lautakasa miehiä/naisia piisaa keskustalla samoin välillä heillä pukkaa nuorisosäätiö keikkaa näkeehän sen kannatuksetakin
En syytä enkä väitä, mutta palstalle aikoinaan omalla nimellään, keskustan ehdokkaanakin ollut Seppo Hietanen vihjaili Vanhasen kohulautojen päätyneen Laukaan mökille.
En tiedä, mutta Kokkolan kaupunki sai huomautuksen Urpilaisen laittomista taulukaupoista.
Vain huomautuksen? No sittenhän asia on ok, kun kyseessä ei ollut kuin pieni rike. Sen vuoksi ei kepulifanin kannata housujaan repiä. Voit unohtaa ne harmittomat taulukaupat, kun viranomaisetkin ovat ne jo unohtaneet.