KAIKILLE EI IHMISOIKEUKSIA SANOO HALLA-AHO !!!
JOPAS JOTAKIN !!!
1279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Halla-Aho: "Menschenrecht nicht für alle" Siinä onkin sisuilun ydin. Halla-ahon ja muiden natsien mukaan ihmisellä on vain instrumentaalinen eli välineellinen arvo, joka mitataan sen mukaan, kuinka paljon valtio kutakin tarvitsee.
Mikä on köyhien, vammaisten, kehitysvammaisten, vanhusten, maahanmuuttajine jne muiden vähäväkisten ihmisarvo? Halla-aholaisten esi-isät kuljettivat näitä vähemmän arvokkaita ihmisiä saippuatehtaalle ja muihin raaka-ainetta kerääviin laitoksiin. Sellaista tulevaisuutta odottelemme?
olemmeko menossa kohti ježovštšinaksi aikakautta?
Fasismi voi olla ruskeaa, mustaa ja punaistakin. Fasismista joka tapauksessa sisupersujen touhussa on kysymys, vaikka he yrittävätkin juurruttaa Suomeen uudenlaisen poliittisen korrektiuden, jossa äsken mainittua faktaa ei kukaan uskalla enää sanoa ääneen jälkiseurausten pelossa. Meidän on joka tapauksessa muistettava kolme asiaa, a) heillä on puolue, b) heillä on aseita ja c) heillä on meidän varallemme suunnitelma.
perustuuko toi pravdan "Helsingin Sanomat" levittämään "tietoon" ulkomaille?
Jussi Halla-aho myös aivan itse ilman lehdistön tiedonvälitystä: ...Vihaan poliittista korrektiutta, "monikultturismia", väkivaltaista "diversiteettiä", globalismia, "ihmisoikeuksia" sekä "suvaitsevaisuutta", joista on viimeisen kymmenen vuoden aikana tullut länsimaissa virallisesti sanktioituja uskontoja....
Tee siitä pravda1 johtopäätöksesi. H-a selittää tätä lausumaansa käyttämillään lainausmerkeillä. Mitähän silläkin sitten tarkoittaa. Tutkimattomat ovat persun aivot, mutta hämärää ajatuksissa on.
Halla-aho on täynnä vihaa vähän kaikkea kohtaan, se on nähty. Mikä sen on Halla-ahoon pannut? Mistä ihmisviha tulee? Sieltä mistä auviset ja breivikit tulevat?
http://www.dagbladet.no/2012/01/25/nyheter/innenriks/terror/19925148/
Saksaa olisi pitänyt oppia tuon kirotun ruotsin kielen sijasta. Nyt suututtaa.
www.ruotsivapaaehtoiseksi.fi
Saksan kielen oppiminen ei onnistu persuilta.
rotuopit luokittelivat juuri suomenkieliset usein muita eurooppalaisia alemmaksi roduksi. kenekä aatoksia lienevätkään nämä?
Hillan vaimo on saanut taas luvan käkeltää jotakin.
Soinismi on vakava sairaus suomalaisessa yhteiskunnassa. Väitän kuitenkin, että pahin tauti on halla-aholaisuus. Ja on aina syytä muistaa, että maahanmuuttokriitikoilla on aseita, joista he eivät aio luopua.
Eikös se ollut Mansikka, ei Hilla ?