Keskustan taideportaat

Jumantsuikkeli mikä kauhistus on paljastunut katteiden alta!

Ilmeisesti ei kaupungista löytynyt parempaa kohdetta 200 000 eurolle.

Taideportaat? Kaupungin häpeäportaat sanon minä!
81387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuuluu samaan kategoriaan savion aseman risteyksen valojärjestelmään.

Kun rahaa on liikaa, on sitä kulutettava.....

kaupungin pösilöt...

Äänestä

ei toi vielä miltään näytä,mut katsotaan sit kesällä,tulee sinne istutuksia ja kai jotain vesijuttuja,kallis on

Äänestä

pahoin pelkään että siitä tulee pultsareiden uusi olohuone,eipä siitä sit paljon iloa muille ole

Äänestä

Siinähän on ilmasia kusilaareja juopoille, jee....

Äänestä

pultsareita otti rankasti päähän,kun aurinkomäelle heidän paikalle rakennettin lastenleikkilaiva,kumpi on kivempi(jos et pultsari ole)kiva kattoo mikä taideportaista tulee,se nähdään,alussa pitää ottaa tiukka linja,liian näkyvällä paikalla puliukkojen ja akkojen touhuamispaikaksi

Äänestä

hei,perustetaan pultsaripuisto,onhan täällä koirapuistojakin,siellä saisvat remeltää rauhassa,laitetaan vaikka sipooseen,ilmainen kuljetus sinne ja sitten mannilantielle(putkaan)

Äänestä
  • Eikö sellainen pultsaripuisto ole jo olemassa? Nimi on Kerava. Rata vaan poikki tai junat lopettaa pysähtelyn, niin sinne jäävätkin.

    Äänestä

225 000e!!! Ei jumalau##! ja koko Prisman edusta tulee maksamaan 1.1milj. e :D Kyllä huomaa että miks keravan terveyskeskus kusee kun ei ole rahoja pitää lääkäreitä tai hoitajia töissä!
Portaat on ihan turhat, ois voinu antaa rahat vaikka keskustan koululle että sais vihdoinki homeen sieltä koulusta pois!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pultsaritaidetta kirjoitti:

Jumantsuikkeli mikä kauhistus on paljastunut katteiden alta!

Ilmeisesti ei kaupungista löytynyt parempaa kohdetta 200 000 eurolle.

Taideportaat? Kaupungin häpeäportaat sanon minä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu