jossa julkaistaan mm luokkakuvia jne.Onkohan kaikilta kuvissa olleilta kysytty lupa julkistamiseen? Tiedän, että on monia jotka ei halua vanhoja kuviaan julkisuuteen. Hyvän tavan vastaista ko ryhmän julkaisut. Kuvia voi toki julkaista, mutta ei sellaisia joissa on monia ihmisiä. Rikkooko tämä lakia?
Face-bookissa on ryhmä "we love kerava"
5
3044
Vastaukset
- jepa
Olen samaa mieltä siitä, ettei luokkakuvia jne voida julkaista. Jos nään oman, sisarieni tai vanhempieni kuvat siellä niin pyydän heti ne poistettaviksi.
- lätkä
Voi tätä ahdasmielisyyttä
- Hyvä Kerava
Jos on niin susiruma ettei kehtaa edes itse katsoa kuvaansa tai koko suku niin rumaa ettei voi näyttää muille, niin pitäkää edes mölyt mahassanne. Oikeita valopäitä taas asialla. Juurikin, ahdasmielisyyttä löytyy korvien välistä liikaa, ei muuta.
- 2+6
Kaikki ei vaan halua kuviansa nettiin, eikä käytä tuota facebook palvelua.
Taidat itse olla helvetin ruma ihminen kun luulit syyksi heti tuon.
- mikähän siinä ahdist
Älä käytä facebookkia jos et tahdo. Jos taas oma kuva ahdistaa ja tietää sen olevan tuolla niin pyytää poistamaan.
Jos musta löytyy joku kuva vuodelta 86- niin tuskin enää itsekään tunnen itseäni kuvasta vaikken ole edes lihava saati älyttömän ryppyinen.
Eikös noita kuvia voi löytää myös Koulukavereista? Ei se facebookki ole ainoa nettisivu, jossa kuvia piisaa.
Myös koirapalstoilla näkee kuvia koiranäyttelyistä tai muista tapahtumista ja aina niissä joku ulkopuolinen näkyy. Mitäpä noista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733414Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91901Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1331127
- 1001033
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil68961Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6925- 84899
- 34830