Nainen omistaa lapset Suomessa???

Tyrmistys

Suomen oikeusjarjestelma perustuu Haagin sopimukseen Kyseinen sopimus maarittelee kansainvaliset palisaannot asialle.

Korostan ihan omiin tietoihini ja kokemukseeni perustuen etta tassa tuoreessa tapauksessa KKO oli pakotettu tekemaan moisen paatoksen, muutoin kyse olisi ollut kansainvalisen oikeusjarjestyksen torkeasta loukkaamisesta. JOS lapset olisi kaapattu aidin toimesta Suomesta pois, siis aivan samanlainen kansainvalinen rikos, niin liki varmasti suomalainen oikeus Haagin sopimuksen mukaisen palautuksen jalkeen siunaisi kaappauksen ja palauttaisi lapset uudelleen naiselle liki minne tahansa maailmassa, kun taas mies joutuu samasta tempusta Suomessa vankilaan - tasa-arvoako, niin missa ? Vaitat tietysti ettei nain ole, mutta voin sanoa etta on lukuisia tapauksia jossa juuri nain on. Suomessa kasiteltavassa huoltajuusasiassa on suomalaisella oikeudella kaikki valtuudet tehda suomaisen feminismioikeuskasityksen mukainen paatos eli laillistaa kaappaus, hyvittaa kaappaajaa, tukea kaappausta ja sanella suomalaisen eriskummallisen oikeussysteemin mukaisia ratkaisuja. Niin etta ala yhtaan pelkaa, Yksinhuoltaja, kylla Suomessa nainen saa tehda edelleenkin perheessa ihan mita huvittaa, omistaa lapset, kaapata ne liki mihin tahansa ja itkea pillittaa oikeudessa, seka alistaa miehia. Naita "'oikeuksia" ei ole viety minnekaan. Eric Cometin tapaus on osoitus moisesta.

Lapsikaappaus on lansimaisen oikeuskasityksen mukaan rikos, josta yleisesti seuraa vankilatuomio - sinne tuo kaappaajanainenkin kuuluu. Suomessa se ei ole mitaan, laissa on kyllakin omavaltainen huostaanotto, mutta suomalaisen vaaristelysaivartelumentaliteetin mukaan kaappaus ei ole omavaltainen huostaanotto - ja poliisi ei edes tutki asiaa kun kohteena on nainen. Miehen kyseessa ollessa kaynnistyy kansainvalinen ajojahti ja sopimusrikkomusten peraankuuluttaminen. Naisten tekemista rikoksista ei rankaista Suomessa, saa olla tosi kova rikollinen etta vankilaan joutuu.

Tassa nimenomaisessa tapauksessa eritoten hovioikeuden kaytos naytti suomalaiskansallisen eriskummalisen ajattelun ytimen. Rikoksen tekeminen ja oman kaden oikeuden kaytto siis hyvitetaan. KKO olisi tehnyt samoin mutta oli kansainvalisesti selka seinaa vasten. Inhottavaa, todella inhottavaa, on edelleen hapeaksi olla suomalainen.

Suomi on tosiasiassa aarimmaisyysideologioihin hurahtava puolirikollisvaltio. Historia on taynna tata: liittoa natsien kanssa, stalinismia, ja nykyinen sosialistinen feminismi on yksi aarimmaisyysideologia, jota media stalisnismin sijaan nyt ylistaa ja aivopesee ihmisia. Tasa-arvon kanssa ei suomalaisuudella ole juuri mitaan tekemista, miten olisikaan kun ei edes historiasta ole mista ammentaa, on tosin hieman enemman kuin venalaisilla.

Koska perheolot ovat USA:ssa tutkittu, niin asiassa ei ole edes lapsen edun, tuon ikiloitsun suhteen mitaan valittamista, kyse on yksiselitteisesti suomalaisen ilmeisen feministinaisen tekemasta kansainvalisesta rikoksesta, on oikeus ja kohtuus etta huoltajuus rikollisnaiselta menee ja menetetaan. Lapsia ei omisteta lansimaisen sivistyneen oikeuskasityksen mukaan, niin kuin suomalaisessa nurkkakuntaisissa aivoissa tunnutaan ajattelevan ja toimitaan.

Ennenkuin Suomessa voidaan puhua jotain tasa-arvosta, aarimmaisyyksien valttamisesta, perhearvoista ja lasten edusta, siihen menee vuosikymmenia, matka on pitka mutta ehkapa se kannattaisi aloittaa joskus. Samoin tutustuminen lansimaisen oikeusjarjestyksen ja sopimusoikeuden perusteisiin - ihan noin alkeisiin ensiksi vaikka kouluissa, olisi todella hyodyllista.

1

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Catsy_666

      Mutta kyseessä ei mielestäni ole feminismi, vaan vanhentunut käsitys naisen keskeisestä roolista lasten hoitamisessa. Ilmeisesti kaikki tuomarit ovat olleet varsinaisia mammanpoikia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9166
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      373
      7947
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      161
      5657
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2353
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2091
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1740
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1688
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1427
    9. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      438
      1358
    10. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1283
    Aihe