Guzeninalla on oiva tilaisuus toteuttaa lupauksensa toimittamalla yotodistuksensa julkisuuteen.
Guzeninan todistus
valeyo
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Marialla on nyt sotekiireet harteillaan. Hän ja demareiden hyväveliorganisaatio sotkee sotea entistä kimurantimmaksi.
Tyypillistä sosialidemokratiaa. Väännetään "asiantuntijaryhmin" yksinkertainen asia niin sekaisin, että vanha Erkkikään = Tuomioja ei siitä saa selvää.
Mutta sehän on deMarian tarkoituskin. Kasvattaa oma järjestelmä yhteiskunnan kaikkiin mahdollisiin ja itse keksittyihin mahdottomiin organisaatioihin ja elellään sitten leppoisasti ministerintason palkoilla.
Kyllähän niillä liksoilla puolen miljoonan euron velkataakasta saattaa selvitäkin, etenkin kun porvariHarkimolta saa tarvittaessa vähän "taustatukea".
Ps. Ne ministereiden palkkiot ovat palkansaajien yliverotettuja euroja, joilla tuottavaa työtä tekevät kansalaiset haluaisivat ihan itse päättää, mihin euronsa "sijoittavat".
Arvaukseni on, että oikeita töitä tekevistä ei suomalaisten nettotuloilla monikaan olisi valmis "sijoittamaan" esim. 55 miljoonaa humanitääristen kotouttamisrahastoon, joka on työttömyysministeri Ihalaisen Laurin ( kirvesmies ) piirongin laatikossa.