Ensinnäkin Hautala toteaa, että "olen vain tavallinen ihminen". Yrittääkö Hautala tuon sanoessaan kertoa, että tavalliset ihmiset tekevät rikoksia? Onko se tavallisen ihmisen tunnusmerkki jos rikkoo lakia? Minäkin olen tavallinen ihminen mutta minä en tee rikoksia. Tuollainen loksauttelu on ennen kuulumattoman röyhkeää.
Toiseksi olemme astuneet sen rajan yli, jossa rikollinen voi itse määritellä oman rangaistuksensa lajin ja sen riittävyyden. Hautala toteaa nimenomaan, että tämä negatiivinen julkisuus on ollut jo riittävä rangaistus. Onko hänellä legitimiteettiä määritellä oma rangaistus. Onko hän tuomari?
Pitääkö tästä vetää se jhtopäätös, että raastuvan oikeuden aulassa olisi automaatti josta voisi ostaa itselleen sopivan tuomion jotakin summaa vastaan?
Hautalan toiminta on todella ala-arvoista.
4
<50
Vastaukset
- Usko Matonta
Hautalan pitämän tiedostustilaisuuden ja remonttikiistan oikeudenkäynnin asiakirjat riitelevät keskenään. Toisinsanoen Hautala valehtelee ja peittelee rikosta. Hän on ollut tietoinen, että miehensä kartanoremontista (43 000€) ei kuitteja ole näkynyt. Hän on ollut asianhoitajana/tulkkina/yhteyshenkilönä remontin aikana. On myös palkannut siivoojan, jolle tietoisesti maksoi pimeästi. Tästä vyyhdestä ilmenee vielä, että Hautalan lähipiirissä on terroristijärjestöä tukeva kaveri. Ei helkkari, ei tällainen ihminen, valehtelija, pimeästi maksaja voi olla ministerinä.
Onko huono julkisuus rangaistus. No voi olla osa sitä, mutta jos yrittäjä jää kiinni pimeästä työstä, niin siinä ei anteeksipyynnöt ja pahoittelut auta. Sakkoja tulee, sekä merkintöjä rekistereihin. - totuus tulee esiin
Lisää tietoa Putinpersujen rötöstaustasta selviää nyt jatkuvalla syötöllä. Tästä huomaamme ettei persut edistä Suomen vaan Venäjän asiaa oman maamme kansan valitsemia edustajia vastaan.
"Hautalan remontin tehneellä miehellä aiempia tuomioita
Hautalan remontin tehneellä miehellä aiempia tuomioita
Jarmo Sipilä
Julkaistu: 20.3.2013 17:05
Heidi Hautalan oviremonttia ja hänen miesystävänsä taloremonttia hoitaneelta mieheltä löytyy yhdeksän tuomiota Itä-Uudenmaan käräjäoikeudesta.
Yksi tuomioista liittyy hänen ja Andrei Nekrasovin väliseen riitaan, jossa hänet on tuomittu maksamaan kantajalle eli Nekrasoville vahingonkorvauksia remonttitöistä yli 8300 euroa sekä oikeudenkäyntikuluja 7860 euroa. Molemmat osapuolet ovat ilmoittaneet tyytymättömyytensä tuomioon.
Muut kahdeksan remonttimiehen tuomioista liittyy velkasuhteeseen perustuviin saataviin.
Tammikuussa 2013 hänet on tuomittu maksamaan perintätoimisto Lindorff Oy:lle yhteensä 774 euroa. Helmikuussa 2013 hänet on tuomittu maksamaan Op-kotipankki Oyj:lle yhteensä 4154, 91 euroa.
Marraskuussa 2012 hänet on tuomittu maksamaan Oy Aurinkomatkat-Suntoursille yhteensä 873 euroa. Lokakuussa 2012 hänet on tuomittu maksamaan Pohjola Pankille yhteensä 1328 euroa. Samassa kuussa hänet on tuomittu maksamaan perintätoimisto Lindorffille maksamattomista luotoista yhteensä 2073 euroa.
Tammikuussa 2013 hänet on tuomittu maksamaan Osuuskauppa Varubode-Osla Handelslagille yhteensä 1079 euroa.
Maaliskuussa 2013 hänet on tuomittu maksamaan yhteensä 4373 euroa. Joulukuussa 2012 hänet on tuomittu maksamaan yhteensä 4947 euroa."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288549894730.html- Koroljov
"Tästä huomaamme ettei persut edistä Suomen vaan Venäjän asiaa oman maamme kansan valitsemia edustajia vastaan."
Suomen asia nimenomaan edistyisi siitä, että läntisten intressien asiaa Suomen intressien asemesta ajava Hautala saataisiin pois Suomen politiikasta. Mutta Hautalan länsikontaktit ilmeisesti takaavat, ettei samojen tahojen otteessa oleva Katainen uskalla erottaa Halosta.
- ministeri-tavis
Olen tavallinen, mutta minulla on ministerin palkka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1202239Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n552174Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501865EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt61402Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan761393- 941377
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191161Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311140Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621123- 68979