MIKSI HALLITUS EI KAADU?

SYY ON SELVÄ.

Nämä puolueet pelkää persuja. Jos tulee uudet vaalit
on päivänselvää kuka ne voittaa ja on suurin puolue.

Tämä nykyinen konklaavi tekee persujen pelossa
mitä Katainen kaskee.
6248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näinhän se on ja se jos mikä pitää hallituksen pystyssä kun sitä ei enää pressakaan pysty hajoittamaan mikä on aivan väärin koska tämän hallituksen touhuista ei tule lasta eikä .........

Äänestä

PS varmaankin voittaisi vaalit tällä hetkellä, mutta on siinä sekin vaara että keskusta menisi SDP:n ohi ja uusi hallitus syntyisi kokoomuksesta, keskustasta, RKP:stä ja kristillisistä? Syntyisi vielä kovemman linjan hallitus kuin edellinen?
Vaikka PS voittaisi, se ei ehkä sittenkään saisi hallitukseen tarvittavaa enemmistöä, ellei luopuisi euro-kriittisyydestään?

Kataisen valtti on nyt muiden hallituspuolueiden peloittelu PS:llä?

Äänestä
  • Ei Soinilla ole koskaan kanttia mennä hallitukseen. Hallitusta hänen on helppo haukkua. Eiköhän ministerinpaikkoja löytyisi jos vain uskaltaisi hallitusneuvotteluihin.

    Äänestä

Kyllä Keskusta Sipilän johdolla veisi nyt vaalit!
PS on alkanut jätättämään kun Keskusta jyrää!

Tämä on aivan selvä asia, olen kiiertänyt pitkin Suomen maata työni puolesta ja olen kyllä ajan hermolla.

Kokoomus menettäisi paljon ääniä mutta demarit tipahtaisi tosi paljon.
Vihreiät eivät saisi ääniä paljon mitään.

Äänestä
  • Meillä on niin ihanan ihqu hallitus..tulivat tiedotustilaisuuteenkin, kuin olisivat juuri olleet rakastelemassa keskenään..ollaan niin yksimielisiä...uuh..ihanaa...jokainen sai jotain...etenkin suuryritykset. Keskiluokkaa taas piiskataan, mutta nehän ne viulut maksaa muutenkin.

    Äänestä

Eihän tämä hallitus ole oikeasti saanu mitään aikaan. Veikkaan kovimmaksi asiaksi sen että kyseinen hallitus ylipäätään saa sovittua jotain. Työpaikkoja ei ole tullu lisää, Eu:ssa ollaan ihan koristeena mukana. Katainen on ihan turisti noissa joukoissa, Stubb on PR mies - ei muuta. Sen mitä ne pystyy tekemään, on nostaa kansalaisten veroja ja tasaverona tietysti. Niihin päätöksiin ei ihmeitä vaadita, mutta pitkässä juoksussa ne voi olla hyvin huonoja, koska vaikuttavat suoraan ihmisten ostovoimaan. Onko esim. ilmoitettu mitä viime vuosien autoveronnostot ovat vaikuttaneet verokertymään: kasvattaneet sitä vai näivettävät autokaupan kokonaan? Suomessa autokanta vanhenee ja liikkeet pistää lappua luukulle, siitä seuraa taas työttömyyttä.

Ansaitsisimme hallituksen joka ajaa normaali kansalaisten asiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TOIMINTAKYVYTÖN kirjoitti:

SYY ON SELVÄ.

Nämä puolueet pelkää persuja. Jos tulee uudet vaalit
on päivänselvää kuka ne voittaa ja on suurin puolue.

Tämä nykyinen konklaavi tekee persujen pelossa
mitä Katainen kaskee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu