Ja tämän typerän äiti-ihmisen kotoa on takavarikoitava kaikki viihde-elktroniikka!
Satukirjat tilalle ja koko sakki nukkumaan klo 20,00
Lapsiperheen ampujalle korvaus
4
195
Vastaukset
- säälijä
Niinpä! Todella härskiä, että tällainen uutinen saatiin aikaiseksi.Mahtaa naisen lapsilla olla mielikuvitusta, liikaa lukeneet satukirjoja.
- Ilmoitin jo
Ei satukirjoja ole lukeneet.
Ovat katselleet gansterileffoja äitinsä kainalossa!
Pitäisikö NYT ottaan lapset PIAN huostaan,kerrankin ajoissa!?
Ei tiedä mitä tuollaisen äidin päässä liikkuu! - Hysteerikot!
Juuri tällaisten "äitien" takia en auta ketään tuntematonta, en ketään - en koskaan - en vaikka minkälainen hätä olisi!
- HOHHOIJAAAAAA
Täällähän tää sama tekopyhien lastensuojelukerho kokoontuukin :D Menkää ihmeessä nyt itseenne.ei se huonoa äitiä tee jos suojelee lapsiaan?Mites näettekö itse pimeässä Jos joku vilkuttaa taskulamppua samaan aikaan kun lapset huutaa takapenkillä että teitä ammutaan?entä jos ammutaankin oikeasti?No lapsista viis ja tiensivuun selvittämään mikäs ampujaa vituttaa eiks vaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869