Onko Katainen kommari?

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ratkaisu löytyi!!!

      Jos se on hyvä Cyprokselle, niin hyvä Suomellekin. Nyt ei enää tarvitse miettiä miten maksamme Kreikan takuut .

    • Pitää paikkansa.Katainen kuuruu suurkommunistiseen Kiinan koplaan ja on aina valmis nostamaan veroja kunhan siihen löytyy hyvä syy.
      Kommunistikokoomukselle ei ole mikään pyhää ei edes omistus oikeus vaan kiinteistöveroja pitää korottaa aina kun kassanpohja näkyy.
      Ei edes tallettajien säästöt ole pyhää kokoomuslaisille jotka ovat valmiita kaatamaan pientä kyproslaista pyramiidihuijjausta saadakseen jatkaa maailman suurinta pyramiidihuijjausta EU ta ja euroa.
      Kyprospelleily on vaan teatteria jonka tarkoitus on saattaa tyhmä kansanosa eli rahvas kuvittelemaan että pyramiidihuijjaus on loppunut kunhan Kyprosta nöyryytetään tarpeeksi ja ryöstetään pankista rahat sisältäpäin sillä ulkoapäin ryöstäminen on tehty liian hankalaksi.

    • Late Lapista.

      Ei tenavatähti kataloinen kommari ole, kataloinen on kaheli kutosen matemaatikko joka on karannut holhoojaltaan!


      Late Lapista. SSSS Ry!

    • Mitämitä?

      Koska Katainen on vaatinut suurtalletukset verolle Suomessa?

    • yksityisyrittäjä

      Katainen sanoo sitä mitä hänen suuhunsa on laitettu . Eli hänelle on sanottu mitä pitää kertoa julkisuudessa . Ei tosiaankaan ole Kataisen omia ajatuksia , harvoilla poliitikoilla on omia ideoita . Eduskunnan kyselyhöpötunnit sun muut ovat vain osa suurta äänestäjien hämäystä .

      • Mitämitä?

        Niin, mutta js hän Katainen ei ole vaatinut talletusveroa suomalaisten talletuksiin omissa pankeissamme kuten aloitus antaa ymmärtää, niin silloin Kairakettu on henkisesti sairas kokoomuslainen joka on yhtä umpikiero valehtelija kuin Katainen.


      • yksityisyrittäjä
        Mitämitä? kirjoitti:

        Niin, mutta js hän Katainen ei ole vaatinut talletusveroa suomalaisten talletuksiin omissa pankeissamme kuten aloitus antaa ymmärtää, niin silloin Kairakettu on henkisesti sairas kokoomuslainen joka on yhtä umpikiero valehtelija kuin Katainen.

        Eli en saanut asiaa vieläkään selväksi . Ministereille annetaan ohjeet mitä pitää sanoa , on kaikenlaista neuvonantajaa sekä konsulttia . Eli sanat pisttään suuhun , NYT SANOT NÄIN . Talletusvero saa rahat katoamaan ulkomaille , tilanne on niin huono että pitää tunkeutua ihmisten pankkitileille hakemaan lisää rahaa , jotta saadaan oma julkinen sektori , erityisesti hallinnollinen puoli , pysymään suht. koskemattomana . Ja yksityinen sektori saa jälleen etuoikeuden maksaa , ps. maa- ja metsätalous "yritykset" eivät kuulu siihen .


    • Älähän,älähän

      hätäile, vaan seuraile Kyproksen tilanne loppuun saakka. Itse veikkaan, että loppupelissä kaiken maksavat kuitenkin tavalliset palkansaajat, eläkeläiset , sekä pienyrittäjät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      395
      5853
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      18
      1786
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      46
      1224
    4. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      121
      1043
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      97
      938
    6. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      47
      933
    7. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      919
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      56
      914
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      46
      897
    10. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    Aihe