Varmasti yksi Suomen surkeimmista kyläpahasista on Isojoki! Siellä ei pysty edes käymään kun se kylässä vallitseva melankolisuus (Isojokiset ei tiedä mitä se tarkoittaa) tarttuu välittömästi. Ihmiset ovat erittäin hyökkääviä ja mieleltään vajaita. Tuntuu, että suuri osa Isojokisista kärsii jonkinasteisista mielenterveysongelmista. Toki se on ihan ymmärrettävää kun ottaa huomioon minkälainen paikka on kyseessä! Tässä vielä varsin todenmukainen kuvaus Isojoesta:
http://hikipedia.info/wiki/Isojoki
Isojoki
20
4974
Vastaukset
- oikia.totuus
Roskapuhetta. olen näet ostanut ISOjoelta yhden auton eli Escortin ! ihania muistoja!
- olen.prääsännyt
Olen prääsäännyt isojojella mopolla olisko vuonna 74 tai 75 en ole ihan varma mutta tunturi sport 3-vaihdetta ei ollut 4-vaihdetta vielä
- hyvännäköisiä.
Pari maakeeta tummatukkaista tyttöä oli tulivuorirokissa muistaakseni -76 tai -77 vuonna.
- matias
Nyt nekin tytöt on jo varmaankin mummoja ja mahtavatko enään olla makeitakaan.
taitavat olla jo happamia?- mummot.ohittaa
Ne mummot ohittaa rollaattoreilla
- voisonni
Isojoella on kunnon meininkiä. Siellä voi vielä tänäpäivänäkin törmätä kylän raitilla mopolla päristelevään teinipoikaan, jolla on ehtaa lehmänsontaa farkun lahkeessa, ja kumisaappaat jalassa. Sekä naiset on emäntiä, sontaa hameen helmassa, ja valtran t-paita yllä. Ovat rehellisesti sitä mitä ovat, eivätkä turhia koreile. Ja puhuvat asioista, raktoreista, kaikesta käytännön asioista, eikä mistään facebookeista ja zumbasta, kuten nykymeno tuntuu olevan. Kyllä Isojoelta löytyy vielä sitä jotain.
- Wanhaaliittoa---
Onko koko Isojoki siis wanhaaliittoa
- Kyllästyny1
Isojokilaiset luulee olevansa niin sairaan reheviä tulkoot joskus Poriin niin sää nähä mikä on maailma nyrkillä tapettavia nulikoita suuret on puheet mutta kestään oo mitkään!
- porilainenn
Kului 5,5 vuotta, ennen kuin Porilainen ymmärsi mistä tässä ketjussa vuodelta 2013 keskustellaan.
- hyökkääväISO
Ei hätää. Asukkaita on enää reilusti alle 2000.
Kyllä se siitä. :) - Anonyymi
Isojoki on šuomea
- Anonyymi
Kuinka kehtaatte haukkua vanhaa pitäjää. Vielä vanhat arvot tulevat voimiinsa ja vanhojen kylien arvostus nousee. Kaupungeissa elo valojen loisteessa ei lopulta onnea tuonutkaan.
- Anonyymi
Melankolisuus ja sukuperäiset mieleterveys ongelmat on kyllä koko etelä-pohjanmaan ongelma ollut jo vuosikymmeniä. Opittiin vasta tunnistamaan lääketieteen kehittymisen mukana. nykyään molempiin on lääkkeitä ja mielisairaalat
- Anonyymi
Ei ole pahaa sanottavaa Isojoesta. Se on synnyinnpitäjäni, olen asunut muualla lapsesta asti.
Käyn siellä kesäisin, on tapahtumia, Spelit ja markkinat vetävät väkeä.
Ei muualla ole sen kummempa. - Anonyymi
Ei ole Isojoesta pahaa sanomista. Mukavaa porukkaa. Suomen ainoa kirahvin itse tappanut mies asuu Isojoella. Pistäkää paremmaksi.
- Anonyymi
Kaikki nuo etelä-pohjanmaan pikku kunnat tyhjenee kun palvelut loppuu ja nuoret muuttaa niihin muutamiin kaupunkeihin mitä on..faktaa vaan.
- Anonyymi
Isojoella on Suomen surkein kunnanjohtaja. On sillä sellaiset mielipiteet.
- Anonyymi
On siellä semmoinenkin perunafirma, joka pääsi M.O.T.-ohjelmaan ympöristön paskomisesta. Ei palkannut pikallista nuorisoa kun olis pitänyt maksaa palkkaakin. Sen sijaan otti virolaisia nuoria miehiä. Ja niiden palkathan tiedättekin.
- Anonyymi
Onhan siellä perunankuorimaveitsi -patsas.😂😂😂
Ihan mahtavaa!!! Repesin nauramaan, kun kuulin siitä. Voi vittu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m372736Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891174Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.127979Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.60950- 66907
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos76868Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle70815EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta99812Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25718Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30684