Tosi tarina:Sijaislapsi

Hyvää toivon Kristja

Voi kun surullinen juttu.
Sijaisvanhemmat ei välitä Kristjanista paskaakaan, varmaan rahan kiilto silmissä ottaneet pojan.
Kunpa poika pääsis isänsä luokse, isä ja äitipoli (lopussa näytettiin) todellä välittää pojasta. halasivat kunnolla lasta.
Sijaisvanhemmat varmaan eivät koskaan osoittaneet läheisyyttä ja välittämistä poikaa kohtaan ja perheen tytöt pitivät poikaa tunkeilijana ja kiusankappaleena.

3

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Krista H.

      Ollaankohan me katsottu sama ohjelma? Katsopa uudestaan yle-areenasta. Käykääpä muutkin katsomassa ja muodostakaa vasta sitten mielipiteenne sijaisvanhemmista.

      Olen pikkaisen eri mieltä kanssasi.

    • Arskanaattori5

      Selitäpä vielä miten sitä rikastuu kun ottaa sijaislapsen? Saattaahan se isä välittääkkin pojastaan, on vaan ollut ryyppääminen tärkeämpää kuin poika. Välittääkö äitipuolipojasta, mene ja tiedä. Huolestuttavaa kyllä, tämä poikahan ei ole ihan terve, mutta isän mielestä vain "laiska".

      Tuntui vaan että olisi ollut parempi pojan jatkaa sijaisperheessä.

    • ettetetetetetetet

      äiti oli tosi väsyneen näkönen mustat silmänaluset raatoi lapsikatraan lisäks prismassa..koti-isä oli fressin näköinen säälitti äiti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3447
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2096
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      223
      1490
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1241
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1211
    6. 37
      1121
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1063
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      994
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      39
      974
    Aihe