KIRISTYS TUOTTI TULOKSEN !!!

http://www.iltalehti.fi/talous/2013032416821757_ta.shtml

http://www.iltalehti.fi/talous/2013032516821928_ta.shtml

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013032416821204_ul.shtml


EU,n mafiosot kusivat housuihinsa kun Kyproksen pressa uhkasi erota EU mafiasta !
Kiristys on ainakin Suomessa rikos, mutta EU,ssa se kyllä näyttää kannattavan!
Onko jäsenmailla EU,sta sellaista tietoa? jotta jos sen EU,sta eron jälkeen paljastaisi, silloin hajoaisi koko EU;n mafiajärjestö!

Late Lapista. SSSS Ry!
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on huvittavaa,kun nykyisin vain "yöllä" saadaan "sopimuksia" aikaan...silloin päättäjätöttermannit ovat unen tökkyrän rajamailla,on sama mitä päättää ja tulos euroopassa on taas lähempänä "katas"trofia kuin eilen. päättää voi mitä vain ja puhua & toimia aivan toisin,kuten eu-tilanne nyt kertoo.

alkujaan ensin "muka" sovittiin,sitten painostettiin,sitten pakotettiin ja nyt jonkin aikaa kiristys keinona mafiosojen toimissa.
ennen eu-äänestyksiä alunpitäen ajatuksissa oli tuo em. toimintojen kulku ja se pahenee koko ajan. kohta pieniä potkitaan per...seelle ja isot maat päättää,tekee ja toimii miten lystäävät.

toivon ihmisten tajuavan pakkotoimien seuraukset ja suunnan,mutta raha ja ahneus vetää ihmisillä vaikka per...seet kenttään.
ei ole mitään sellaista tekijää,joka saattaisi eu:n jaloilleen.

nykyaika kaiken automatisointi kehityksineen ja toimineen ei luo mitään sellaista pysyvää parannusta ihmisille,joka johtaisi kuviteltuun "ikuseen" nousuun. sitä ei ole, eikä tule.
tavaraa ja roinaa tuotetaan tuutin täydeltä aina kiihtyvään tahtiin ilman tarvetta.
sekö luo hyvinvointia, ei todellakaan.
suunta on vain monimuotoisen pahoinvoinnin lisääntyminen,se on saletti.

valheet,selitykset,lupaukset,rosvous ja ryöstökeinot ei herroilta lopu,mutta kansojen tulee se tajuta ja toimia ihmisä varten.
lyhyen elämen "kuningas ja kuningatar" tulee olla jokainen ihminen yksilöinä,ei raha ja valta.

Äänestä
  • Kravateilla ja probelleilla varustetut rosvot operoivat yleensä öisin, koska heidän toimet eivät kestä päivänvaloa!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/talous/2013032416821757_ta.shtml

http://www.iltalehti.fi/talous/2013032516821928_ta.shtml

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013032416821204_ul.shtml


EU,n mafiosot kusivat housuihinsa kun Kyproksen pressa uhkasi erota EU mafiasta !
Kiristys on ainakin Suomessa rikos, mutta EU,ssa se kyllä näyttää kannattavan!
Onko jäsenmailla EU,sta sellaista tietoa? jotta jos sen EU,sta eron jälkeen paljastaisi, silloin hajoaisi koko EU;n mafiajärjestö!

Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu