Työttömyys nousi 8,7 prosenttiin
Työttömyysaste nousi helmikuussa 8,7 prosenttiin, kertoo Tilastokeskus.
Työttömyysaste nousi helmikuussa 8,7 prosenttiin, kertoo Tilastokeskus.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
"Maahanmuuton lisäkulut Turun vuokrataloille
Maahanmuuton kustannuksia laskenut Turun kaupunki on luovuttanut julki nyt myös aiemmin puuttumaan jääneet tiedot asumiskuluista. Kaupungin vuokrataloyhtiön TVT Asunnot Oy:n mukaan valtaväestön asumisesta POIKKEAVIA kustannuksia kertyi sille vuodessa noin 645 000 euroa. Asuntoa kohden eroa on vajaat 350 euroa.
Yllättäviä kuluja aiheutuu muun muassa satelliittiantennien telineistä ja kaapeloineista, joihin kului 2008–2009 yksin Lausteen ja Varissuon vuokrataloissa noin 93 000 euroa.
Muiksi kuluiksi yhtiö listaa muun muassa ylimääräisen siivouksen ja tuholaistorjunnan".KUKA VIELÄ VÄITTÄÄ ETTÄ MAAHANMUUTTO EI TYÖLLISTÄ MITÄ HÄH METTEKÖ ??
Kustannukset 00.00E
Opiskelu on maksutonta. Asuntolassa asuvilta peritään 100 euron avainpantti, joka palautetaan lukuvuoden päätyttyä. Yli 17-vuotias on oikeutettu opintotukeen. Vaihtoehtoisesti yli 17-vuotias, Suomessa alle 3 vuotta asunut maahanmuuttaja voi hakea kotoutumistukea oman kotipaikkakuntansa TE-toimistosta.
http://haku.otavanopisto.fi/fi/haku/ ammattimuusikon uralle
Noinhan on kaikille suomalaisille myös, mitä yrität kertoa..?
Niin mitä sitten koko boltsilla on työtötmyyttä ei vain suomessa...prossat isompia kuin tuo...!