Onko jo selvinnyt??????

Kataisen ja Himasen juttu?
Saishan tuo selvitä; näkee tuleeko mitään tuomiota?
Toivoishan että voisi edes pääministeriin luottaa!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luota tok savonmuan poekaan hiän kyll huastaa aena totta,
ee kae voe tok epäilläkkää tuommosta. Eehän noen kiltti
poeka voe muuta kun huastoo tottuuksii.
Käv suomen kansan asiilla Suarselällähi neevottelemassa
suomen tulevaisuuvvesta; yrittää tok kaakkesa tehäk
muammek etteen jott oes parempi ollak immeisillä tiällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bo GägerlundstemBLGÅ kirjoitti:

Kataisen ja Himasen juttu?
Saishan tuo selvitä; näkee tuleeko mitään tuomiota?
Toivoishan että voisi edes pääministeriin luottaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu