tervens. pystyyköhän pitkän grand voyaggerin vm 97 SE päivittään LE malliksi. le olis se lyhkäinen mikä olis ns elinten luovuttaja, molemmat 3.3 koneella. onkohan se kopassa johdot valmiina, vaihtoon menis abs, taka akseli levyineen , ajotietokone, kääntyvät peilit, sähköpenkit, ajotietokone, luukut, infinityn 10 kajarit. rattipylväs ratinsäädöllä.
Voyagger päivitys
2
244
Vastaukset
- Mitä h...ä !
????!!!!
- DGC
Vuosimallin 97 ja 98 välillä tapahtui paljon sähköpuolella joten sen rajan yli ei kannata yrittää. Tosin, minun mielestäni ei kannata yrittää missään tapauksessa. Luovuttaja-autosta pitää ottaa ainakin Body- Powertrain- ja Transmssion Control Modulet ja luultavasti vähän kaikki mikä kojelaudassa toimii sähköllä.
Ajonestolla varustettuihin Euro-Chryslereihin saattaa tulla vielä omia ongelmiaan, USA:ssa ajonesto on harvinainen varuste. Eli BCM:n ja TCM:n lisäksi tarvitset myös avaimen joka sopii lopputuloksen sähköisiin ja mekaanisiin lukkoihin.
Koska puhutaan muutaman tonnin autosta, projekti ei liene taloudellisesti kovin kannattava ja sisältää ison kasan ongelmia joihin voi törmätä.
Ja itse kysymykseen: En osaa sanoa onko SE:ssä tarvittavat piuhat. Sen verran asiasta on kokemusta että olen irroittanut lattiamaton omasta SE:stä ja jonkinlainen muistikuva on, että lattialla on jotain etupenkeille meneviä piuhoja jotka eivät ole käytössä. Mutta voin muistaa väärinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1542079Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3081779- 931577
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801241Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73976Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972