Voyagger päivitys

tervens. pystyyköhän pitkän grand voyaggerin vm 97 SE päivittään LE malliksi. le olis se lyhkäinen mikä olis ns elinten luovuttaja, molemmat 3.3 koneella. onkohan se kopassa johdot valmiina, vaihtoon menis abs, taka akseli levyineen , ajotietokone, kääntyvät peilit, sähköpenkit, ajotietokone, luukut, infinityn 10 kajarit. rattipylväs ratinsäädöllä.

2

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä h...ä !

      ????!!!!

    • DGC

      Vuosimallin 97 ja 98 välillä tapahtui paljon sähköpuolella joten sen rajan yli ei kannata yrittää. Tosin, minun mielestäni ei kannata yrittää missään tapauksessa. Luovuttaja-autosta pitää ottaa ainakin Body- Powertrain- ja Transmssion Control Modulet ja luultavasti vähän kaikki mikä kojelaudassa toimii sähköllä.

      Ajonestolla varustettuihin Euro-Chryslereihin saattaa tulla vielä omia ongelmiaan, USA:ssa ajonesto on harvinainen varuste. Eli BCM:n ja TCM:n lisäksi tarvitset myös avaimen joka sopii lopputuloksen sähköisiin ja mekaanisiin lukkoihin.

      Koska puhutaan muutaman tonnin autosta, projekti ei liene taloudellisesti kovin kannattava ja sisältää ison kasan ongelmia joihin voi törmätä.

      Ja itse kysymykseen: En osaa sanoa onko SE:ssä tarvittavat piuhat. Sen verran asiasta on kokemusta että olen irroittanut lattiamaton omasta SE:stä ja jonkinlainen muistikuva on, että lattialla on jotain etupenkeille meneviä piuhoja jotka eivät ole käytössä. Mutta voin muistaa väärinkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      223
      6573
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      109
      4973
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      130
      4721
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      44
      3204
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      104
      2863
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      65
      2309
    7. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      68
      1805
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1787
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1704
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      58
      1555
    Aihe