Pääsiäiskokkoja!? 2013

laittaakaapa tänne missäpäin on kokkoja?
sellaisia kaikille avoimia tulla?
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Myllykankaan koululla on kokko ainakin ollut aikaisempina vuosian.

Äänestä

Mulle oli kulttuurishokki käydä alajärvellä kokolla, kun omalla kotoseudulla oli aina tanssit kokon lähistöllä. Täällähän mennään vain katsomaan kokkoa ja syömään palaneita makkaroita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääsiäistrulli kirjoitti:

laittaakaapa tänne missäpäin on kokkoja?
sellaisia kaikille avoimia tulla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu