Säästötakavarikkoja odotellessa..

..varmistetaan että kaikki työmyyrät tallettavat tilinsä kiltisti pankkiin:
http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288552053903.html
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

>>joissa työntekijällä ei ole pankkitiliä tai tili ei ole työnantajan tiedossa.>>

eli ainakin pimeissä töissä siis palkan maksu jatkossakin on luvallista käteisenä. noissa firmoilla harvemmin tilinumeroa on tiedossa, aina ei duunarin oikeaa nimeäkään :D

no ihan periaatteesta voisi itsekin tilin lopettaa, jos tälle linjalle kerran lähdetään..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-kadunmies- kirjoitti:

..varmistetaan että kaikki työmyyrät tallettavat tilinsä kiltisti pankkiin:
http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288552053903.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu