HANKI ELÄMÄÄN -SISÄLTÖÄ -
Politiikka oli vain valla väline ? (Tila Ontto jatyhjä)
Hienoa "Olemmeko aivo-pestyt 8 puolueen Diktatuurilla:
HANKI ELÄMÄÄN -SISÄLTÖÄ -
Sitä saa malli oppialla
Malli :
Äiti ja Isä Siider "Tyttö ja Poika " K a l j a"
1 jos menne hyvin juo
2 Jos menee huonosti juo
3 Jos olet paikalasi juo
4 Jos et tiedä mitää teet juo
5 Jos et tiedä etkä Ymmärrä Juo Saat elämään sisältöä
6:Kunhan kajautat rannalla , , , juomia -riittää :)))
7 Kestää kaun kun -Vesistömme
- Hapantuu - V I I N AK S I M U U T T U U :)))
ANTEEKSI - Hienoa "Olemmeko aivo-pestyt 8 puolueen Diktatuurilla:
Hienoa "Olemmeko aivo-pestyt 8 puolueen Diktatuurilla:
Kadotimme TERVEEN MALLI N:
Äiti sekä Isä Karisman
1 Asia Perhe Koti Lapset Yhdessä tekeminen sekä paras on edessä
Terve arkiluovuus sekä arjen noste
Vauvasta vaariin Ne maat ja kansakunnat jotka rakastavat lapsia ja perheitä
menestyvät
Siirry sekä sisäistä sisäinen sekä ulkoinen tietoisuuden "Valo "
Y M M Ä R R Y S :
-AITO- ELÄMÄN -KIRKKAUS -( Tietoisuuden valo )
Ymmärryksellä Eheä Laps Isänmaa on onnen mittarisi
Myös Kaiken "Turva "
HANKI ELÄMÄÄN -SISÄLTÖÄ -
Juuri sinä olet Arvostus Sekä Kuva :))))))
HANKI ELÄMÄÄN -SISÄLTÖÄ - Politiikka oli vain valla väline ? (T
HANKI ELÄMÄÄN -SISÄL
1
244
Vastaukset
- Sivistysvaltio :
Sivistysvaltio : Avaa linkki :
http://www.uusisuomi.fi/asiasanat/lastensuojelu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218696Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307947Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-115533Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825179Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill295009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373507- 1253214
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853109Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353106Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252710