Olin tässä joku päivä sitten laivalla pitkäaikaisen miespuolisen kaverini kanssa (olen siis itsekin mies, mutta välillämme ei ole mitään säpinää)
No ilta meni aika kosteissa merkeissä viinaa juoden, ja jossain vaiheessa löysin laivalta mukavan 18 vuotiaan pojan, ja siinä sitten suuntasimme hyttiin pussailemaan.
Joku 10 minuttia ehdimme touhuta kun kaverini tuli hyttiin, ja repi tuon 18 vuotiaan käytävälle ja hakkasi hänet aika pahaan kuntoon, tämän jälkeen hän oli kovaan ääneen huudellut paikalle tulleille ihmisille että hänen aviomeiheen (minunu) ei koska kukaan muu kuin hän.
No jossain vaiheessa hänet oli sitten viety putkaan, ja aamulla 8:00 aikaan tuli hän muutaman vartija saattelemana hyttiini hakemaan tavaroita, ja ilmoitti että lähtee nyt ruotsiin poliiisin haltuun.
Ette usko että mua hävetti sen puolesta.
Eikä sitä 18 vuotiastakaan enää löytnyt paluureissullakaan pussailemaan mun kaa
MS Baltic Princess
Hävetti(kö)
1
489
Vastaukset
- Nolo Sika
Taisit muuten kaunistella tarinaa vähän....
Oikeasti siis se meni nin, että sen jälkeen kun kaverisi (oisko nykyjään poikakveri) oli huudellut että hänen aviomieheen ei saa koskea kukaan muu kuin hän, niin vanhempi rouva oli asiallisesti huomauttnut hänelle "turpa kiinni juoppo, tai pääset putkaan" no hän ei ollut pitänyt turpaansa kiinni, ja tässä tulos
Mutta onnea teille, joskus sen tosirakkauden löytäminen ja tunnustaminen vie aikaa, toivottavasti sinulla on myös tunteita häntä kohtaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3742675Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata632120Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111732- 771452
- 1091435
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861435- 271407
- 801287
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191283Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401166