KÄÄNTYKÄÄ TOTUUTEEN

Totuuden henki

Kohta koittaa Harmagedonin hetki jolloin kaikki Jehovaa vastustavat tuhotaan. NYT on viimeinen hetki kääntyä ainoa tosi uskonnon puoleen joka vie sinut ikuiseen elämään ihanassa paratiisimaassa.

4

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä näin on.
      Muistakaa, että vain kokosydämisesti järjestössä mukana olevat säästetään Harmassa.
      Järjestön kirjallisuus sanoo sen jokseenkin suoraan.

    • ???

      Raamattu ei kyllä puolla tuota näkemystä

    • Ex-witness

      Ikävä kyllä totuuteen ei voida kääntyä. Se ei mikään takin kääntämis projekti vaan vakava sitoumus. Se perustuu ennenkaikkea tietoon, joka lisää uskoa ja halua ottaa selvää Jumalan vaatimuksista. Sen jäljkeen kun on oppinut tuntemaan mitä Jumala haluaa, voi edetä seuraavalle tasolle. Mutt tieto on kuiteski lopulta pelkästään älyllistä eikä johda itsessään mihinkään. Tieto ei pelasta ketään. Onhan monilla ns. uskovaisilla tietoo mikä on väärin ja mikä melkein väärin ja mikä oikeaa. Mut silti tehään mitä vaan. Älyllisyys tiedon tasolla ei siis johda hyvään lopputulokseen, jos ei ymmärretä sitä, et Jumala voidaan kokea todellisena persoonana omassa elämässä joka näkee ja kuulee. Mua on ainaski koskettanu Jumalan personnallisuus ja hyvyys joka pukeutuu rakkauden kahleisiin, joka joka päivä voi meidät ympyröidä JOS Jumala on meille todellinen.
      Aistia voimakkaasti se, etä kuinka Jumala tuntee, kuinka häneen sattuu, kun hänen luomansa ihminen epäonnistuu ja tekee vastoin hänen tahtoaan.

    • Pii on 3.0

      ...Niin , ....
      Raamattuhan sanoo , että tätä Maata hallitaan kuoleman , ja kuolemanpelon avulla
      ,
      ja onhan siellä sekin , ; "- He tulevat ja sanovat ;" Minä se olen ,"- Ja ; " Aika on lähellä , " -
      Muuten , " Herätkää ! lehden aiiempi nimi oli alunperin - -" Aika on lähellä , " -
      . Tämä on fakta , Vt ; Seura joutui oikeuteen sen nimen käytöstä , ja joutui vaihtamaan nimen "- Herätkää ; " hän .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      253
      9444
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      152
      7702
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      152
      5281
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      152
      4963
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      58
      4670
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      105
      4340
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      128
      4164
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      168
      1978
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1849
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      291
      1645
    Aihe