V**un pelle narri väitti aiemmassa ketjussa näin
"Hifk pelaajat ovat niin surkeita tappelemaan että ottaisivat turpaan jopa Suomi sarjan
pelaajilta!!! Sellasii neitejä he ovat!"
Onko tullu mietittyä, että IFK:n pelaajat on vuosikaudet takonu narreja turpaan!? Muistuuko mieleen mitä Toni "Mäkkäri" Mäkiaho teki Petri "Harakka" Varikselle? Entä muistuuko mieleen kun "Mäkkäri" koulutti narrien Ruotsalais-vahvistus Nilssonia? Viime kaudella Heleniuskin sai pahasti päähänsä Vopatilta, eikä kyennyt enään loppukaudesta kaukaloon, vaan päättivät Jokeri-johdon kanssa, että kaveri on muka laitettu vilttiin kun päässä oli jotain pahasti vialla. Halkidis on ainut pelaaja joka on häpäissyt IFK-paidan Stolkia vastaan ja tämä onkin ainut kerta kun nyrkkitappelu on päättynyt narrin selvään voittoon. Kannattaa miettiä ennen kun tulee sepustamaan paskaa!
Tiedoks narrille
9
508
Vastaukset
- fab
se Stolk-Halkidis onkin ainoa tappelu noista.
- fab
Ennustaja kirjoitti:
Pistäkää narrit paremmaks!
http://www.geocities.com/sm_tappelut/varis_makiaho2.jpg
http://www.geocities.com/sm_tappelut/ritavsdoyle.jpg
http://www.toikkis.net/hifk/kuvia/mylly3.jpgon hifkissä ollu kovia jätkiä kun ovat uskaltaneet lyödä sellaista pelättyä myllyttäjää kuin Varis ja A-junnu Ritaa. Onks tää Mäkiaho se sama hemmo joka luikki aina Gagnonia karkuun? Taitaa se olla sama.
- Ennustaja
fab kirjoitti:
on hifkissä ollu kovia jätkiä kun ovat uskaltaneet lyödä sellaista pelättyä myllyttäjää kuin Varis ja A-junnu Ritaa. Onks tää Mäkiaho se sama hemmo joka luikki aina Gagnonia karkuun? Taitaa se olla sama.
Se tais olla Nielikäinen mutta Gagnonin osalta homma jäi urputtamiseksi.
- lätkä-fani
Sä tässä nyt paskaa puhut..
Jos tosiaan väität, että "Viime kaudella Heleniuskin sai pahasti päähänsä Vompatilta" niin sä et tosiaan taida tietää, että mistä puhut!
Ei kannata ihan joka asiasta vetää papua nenää..
Tutti suuhun ja takasin tarhaan! - Liigapelaaja
Mielenkiintoista lukea kuinka näiden kahden joukkueen kannattajat aina vuodesta toiseen puhuvat hakkaamisesta ja muusta epä asiattomasta käytöksestä kentällä. Narrien apinalauma on ehkä pahin eikä HIFK (Lue Itä-helsingin kiekko) kannattajat ole sen kummoisempia kuin Kontulan ostarin spurgut. Järkee ei ole eikä tietämystä vaan omaa onnetonta sanattomuutta puretaan alkoholin ja tappeluiden välityksellä.Oletteko koskaan miettineet huuruaivoissanne että miksi muiden liigajoukkueiden kannattajat osaavat käyttäytyä asiallisemmin. Toivonkin että Merikukka ja Fööni löytävät jonain päivänä toisensa.Terveisiä Espoosta !
- Ennustaja
Tollanen narrien tietämättömyys ja paskaa sepustetaan eri nimimerkeillä!
- SkyLine
Ennustaja kirjoitti:
Tollanen narrien tietämättömyys ja paskaa sepustetaan eri nimimerkeillä!
Eiköhän kaikki anneta suuret aplodit tälle meidän omalle jääkiekkotietäjälle joka valaisee synkkiä päiviämme mukavilla keskustelun avauksilla. Sinunlaisia järkeviä keskustelijoita tarvitaan täällä.
Sulla ei oo muuta iloa elämässäs kun Jokereitten haukkuminen. Ootko sä tehny yhtään keskustelun avausta missä et oo haukkunu Jokereita?
Noh... Antaa pikkupoikien leikkiä rauhassa ja keskustella
- jokert
On joo tosi kova tappelia tää mäkkäri ku uskaltaa taitopelaajien päälle käydä. Mut heti ku tulee vähän isompi kaveri ni kyllä sitten luikitaan karkuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa552537Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava631682SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän71650Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2631525Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --81518Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue251198Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.241051Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411012RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041002Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?78964