Ajatelkaa, miten paljon rikkaampia köyhät olisivat Jutan ja Paavon matematiikalla, jos he olisivat poistaneet listaamattomilta yrityksiltä kokonaan osinkoveron? Silloin rikkaat saisivat vain 0 % ja köyhät peräti 30 % - tosin se olisi osingoista maksettavaa veroa, mutta haitanneeko tuo?
No Paavo Arhinmäki puolustaa raivokkaasti pakkoruotsia, joten se on linjassa suomenruotsalaistan listaamattomien yritysten verosuosinnan kanssa. Paavolla on pakkomatetmatiikka ilmeisesti jäänyt vähemmälle ja hän luulee että 30 % on kaikissa tapauksissa enemmän kuin 30 % - ja noinhan se on, vaikka tulos prosenttilaskun kohteille on täysin erilainen kuin, mitä tyhmälle kansalle esitetään.
http://ruotsivapaaehtoiseksi.fi
Vasemmistomatematiikkaa
heikki_tala
1
114
Vastaukset
- pakkoruotsia tarhaan
Ettekö te onnettomat saa edes sitä 50.000 kasaan? 95%:han piti olla pakkoruotsia vastaan! 3000 allekirjoitusta tuli homppeleilta siinä samalla kun allekirjoittivat poikkeavien aloitetta!
Mutta ne sentään sai 12h sen 50.000 täyteen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk935672Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6493718SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1133062Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3452901"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1301930Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6861844Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti171641Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871463Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261461Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2291131