HS_Gallup: Perussuomalaiset vahvassa nousussa
http://www.hs.fi/kotimaa/Hallituksella ei ole varaa uusiin vaaleihin/a1364277435107
http://www.hs.fi/kotimaa/Hallituksella ei ole varaa uusiin vaaleihin/a1364277435107
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos vaihtoehto vielä surkeempi!
Miten paljon surkeemmin voisi mennä kuin nyt?
No siten että persut olisi vallassa! Onneksi ne on sellaisia raukkoja että juoksevat karkuun vaikka saisivat ykköspaikan.
perussuomalaisissa elää voimakkaana talvisodan henki. se henki on herännyt suomalaisissa voimakkaana tämän tuholaishallituksen aikana.he eivät lähteneet kataisen hallitukseen juoksupojan asemaan niinkuin sdp vasemmistoliitto ja kansa kyllä muistaa sen.suomen historia ei tunne yhtä hullunkurista hallitusta kuin tämä on....urpilainen räksytti kuin pystykorva ollessaan oppositiossa ja arhinmäki ärhenteli räkä huulipielessä,mutta he itse syyllistyvät vielä pahempaan ollessaan kataisen perseenpyyhkijöinä...vihreitten politiikasta ei kehtaa edes puhua ,sillä se lienee jo kaikille tuttua....HYVÄ PERUSSUOMALAISET olkaa ylpeitä että ette syyllisty isänmaamme tuhoamispolitiikkaan ja ette lähteneet petturihallitukseen.
Persuissa on vain se vika, ettei heistä ole mihinkään. Yksi ainoa vika, mutta se on aika iso, kun puhutaan hallitustyöstä.
Miksi mikään puolue haluaisi persujen kanssa hallitukseen? Miksi mikään muu puolue kuin persut haluaisi uusia vaaleja?
Miksi persujen on niin vaikea ymmärtää, että heitä yleisesti inhotaan ympäri Suomea ja että he ovat tämän inhon ihan itse aiheuttaneet?
Näin pitää ollakin: sehän on tiedetty jo kauan, että persut
nousee ykköseksi.
Alkaa tutista muiden puolueiden polvet .
Ovat vaan nämä vanhat puolueet hölmöilleet niin maan perusteellisesti, voivatko persutkaan enää auttaa omia kansa-
laisiaan. Osataan kyllä Himas juttuja teetättää ja maksaa niistä
tuplahinta ja Saariselällä pitää neuvotteluja valtion rahoilla
eikä tule sen valmiimpaa.
Päätöksiäkin kun tehdään, ne joutuvat heti purettaviksi.
Vai onko Arhinmäki nyt vaan niin kettu, että hän olisi tehnyt,
miksi ei avannut suutansa kehysriihessä??
Koko hallitus joutais pellolle!
Eikä näin pieni maa tarvitse edes kansanedustajia noin suurta määrää, kun eu päättää melkein kaiken.
Riittäisi pelkästään Perussuomalaiset.
Mikään puolue ei lähde persujen kanssa hallitukseen. Gallupit ovat galluppeja, nyt on se voimassa mitä on viime vaaleissa äänestetty. Seuraava galluppi voi olla persuille 15 %. Kokoomus on suurin ja sitten kakkosena ovat demarit tällä hetkellä.
Galluppien mukaan ei tehdä hallituksia, siihe tarvitaan vaalit.
Demareiden kannatus on pudonnut 10 vuodessa 10%. Muistanet, että Halosella päättyi taannoin 12 vuoden uraputki puolustusvoimien ylipäällikkönä. Muistat senkin, että Urpilainen on vienyt puolueensa viisissä perättäisissä vaaleissa jatkuvaan tappioiden kierteeseen ja muistat hyvin senkin, että syksyn kuntavaaleissa demarit, vasurit ja vihernäpertelijät menettivät n. 100 000 kannattajaansa yhteensä. Kuten tästä kaikesta hyvin huomasit, niin suuntamme on onneksi oikeammalle tielle kohti oikeudenmukaisempaa Suomea. Siinä Suomessa emme tarvitse muualta roudattuja oleilijoita, joita demutjäärät, vasurikomukat ja viherhipit hyysäävät veronmaksajien rahoilla. Ja kuten huomasit, lisäliksaa otetaan ulkomaan velkana, kun Urpolainen ei nyt ihan kaikkea ostovoimaa voi änkyräverottaa, vaikka toisaalta mieli kyllä tekisi.
Persut olivat hetken gallupykkösinä vuonna 2011, mutta kansa on siitä viisastunut. Eiväthän persut ole saaneet aikaan mitään muuta kuin erilaisia kohuja ja keskinäisiä kähinöitä.
http://vaalit.yle.fi/tulospalvelu/2012/kuntavaalit/puolueiden_kannatus.html
Kokoomus lähtee Perussuomalaisten kanssa hallitukseen seuraavien eduskuntavaalien jälkeen.
Perussuomalaiset ovat politiitassa sen likaisen työn tekijöitä, josta "eräät tahot" haluavat irtisanoutua, vaikka kulisseissa taputtelevat Timoa olkapäälle.
Perussuomalaiset puhdistavat punikit pois vallan kahvasta ja hyvä niin, koska aitoja puna-aatteen kannattajia ei enään löydy.
olen kauan tiennyt maakuntia ja kaupunkeja kiertäessäni ammattini vuoksi ,että muutos on tulossa.joka paikassa kuulee pöytä ym keskusteluissa kuinka perussuomalainen puolue saa tukea ja kehuja.kaikki kehujat eivät ole selvästikään perussuomalaisia ,mutta mitä pitempään nykyhallitus on tuhojaan tehnyt ,niin sitä useampi antaa perussuomalaisille äänensä.seuraavassa hallituksessa istuu perussuomalaiset vaikka he tulisivat kakkoseksi ,koska muuta tietä ei kertakaikkiaan ole.punaviherkokoomushallitus on epäisänmaallinen ja aikaansaamaton jonka politiikka on keskittynyt lähinnä ulkomaisten pankkien auttamiseen ja oman talouden nakertamiseen....vihreät suorastaan ulkomaitten kautta tukea hakien tuhoavat isänmaamme vaurautta ollen turvetuotannon,turkistarhauksen kaivostoiminnan ym ym tuhoamisprosessissa mukana.vasemmistoliitto ja sostemit ovat kokoomuksen pelinappuloita ja näin ollen tuho on selvä.
Missä se "vahva nousu" on? Pientä satunnaisvaihtelua, ja persut taapertavat edelleen kaukana suurimmista gallupluvuistaan.
Kokoomus, Sdp, Vasemmistoliitto ja Rkp ovat myös tuon gallupin mukaan nostaneet kannatustaan tammikuusta. Mihinkäs sinä sen unohdit?
Ohessa viime syksyltä mainitsemaasi "satunnaisvaihtelua".
http://vaalit.yle.fi/tulospalvelu/2012/kuntavaalit/puolueiden_kannatus.html
Hongisto avautuu blogissaan:
"Ennenkuin kukko laulaa sinä kolmasti minut kiellät. Joka miekkaan tarttuu – se miekkaan hukkuu."