Hei arvon naisjääkiekkoilijat,
Olemme ikäväksemme saaneet huomata, että miesten jääkiekon SM-liiga on meille liian kovatasoinen sarja ja siksi tiedustelemme teiltä mahdollisuutta päästä pelaamaan ensi kaudeksi kanssanne naisten SM-liigaan.
Kuten olemme saaneet niin monesti kuulla ja kuten olemme alkaneet itsekin pikkuhiljaa ymmärtämään, emme ole miehiä laisinkaan. Neideiksi ja hiiriksi meitä on monesti kutsuttu, mutta koska hiirille ei ole omaa SM-liigaa jääkiekossa, niin katsomme naisten sarjan olevan ainoa vaihtoehto meille.
Pyydämme pikaisia kannanottoja tähän nöyrään pyyntöömme, jotta voimme aloittaa kauteen valmistautumisen mahdollisimman aikaisessa vaiheessa. Paljon on virkattavaa, kudottavaa ja ommeltavaa ennen kuin uudet peliasumme ovat valmiit. Tukka ja kynnet pitää laittaa ja ne aina niin ikävät finnit peittää. Kyllähän te tytöt tiedätte.
Osaisitteko vielä neuvoa, että mistä saisi hankittua kohtuuhintaan tämän kevään väreissä ja muodoissa olevia kaunoluistimia? Ajattelimme aloittaa uuteen kauteen valmistautumisen nimittäin taitoluistelu kurssilla. Suuri osa meistä jo osaa piruetit ja pikku hyppelyt, mutta haemme dynaamisuutta, joukkueena. Kyllähän te tytöt tiedätte.
Meillä on muuten ensi viikon lauantaina Tupperware-kutsut Hartwall Areenalla ja tahtoisimmekin nyt tässä yhteydessä toivottaa teidät kaikki tervetulleiksi sinne. Tupperware on nniin mahtava tuote! Kyllähän te tytöt tiedätte.
Vaalanpunaisin terveisin,
Pojat, eikun tytöt
PS. Kyllä näin pääsiäisenä maistuu **** hyvältä! Kyllähän me tytöt tiedetään ;D
Nöyrä pyyntö Jokereilta
Jokrut
4
345
Vastaukset
- Luikastelija
Turha toivo, te olette liian rumia.
- haha2
Aika pähä rölläys :D
Mut kiitos ei, mä en haluu pelata Ruudun kaltasia pellejä vastaan ;)- rölla
Perustetaan hiirille sm-liiga ni jokerit voi mennä sinne
- Hiiren syöjä
KANNATETAAN, YKSI HIIRI VÄHEMMÄN FLIPPULA KHL. MAHTAVAA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522186
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971423Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3411423- 1681291
- 681081
- 35978
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59940Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31939Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27872Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46849