Koiranmyrkyttäjä Metsäkylässä!

Nyt puskaradio liikenteeseen ja silmät auki, näitä hulluja näyttää riittävän. Varoittakaa kaikkia! Koira on kuollut myrkkyyn metsäkylässä.
Itse mietin kahden lapsen äitinä, voiko tästä tehdä rikosilmoitusta lapsieni takia, mitä jos ne syövät myrkkyä kun muutenkin tonkivat kasoja?

Missä menee raja??

Apua! !
54922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 54

Vanhimmat

Osaisitko kertoa missä suunnalla Metsäkylää tuota koiraa on ulkoilutettu? Tietty pitää olla tarkkana lenkillä koiran kanssa joka tapauksessa. Aina näitä koiranvihaajia näyttää löytyvän, valitettavasti sitä myrkkyä voi syödä kyllä moni muukin eläin :(

Äänestä

Oliskohan naapuri yritetty hukuttaa koiranpaskaan?:D

Äänestä

jos luullaan että koiran pee loppuu maailmasta valittamalla niin kantsii linnottautua kämppäänsä. koirilla on oikeus pusikoihin ja ojiin kakkia, tieltä vois jokainen taluttaja kerätä. oma koirani kakkaa pusikkoon ja sieltä en niitä nouki vaikka satatuhatta valittais. sairasta peliä myrkyttäjät, paska ei tapa, myrkky kyllä. myrkyttäjä on sairas koska jopa ihminen voi siihen kuolla. kellään tervejärkisellä ei luulis olevan aikaa juonia myrkkyjä tien poskeen. ja toiseks, miltä mahtaa tuntua perheen lapsista kun koira kuollut kakan takia, jota tähän maailmaan riittää.

jos koiran kakan haju etoo pusikoista niin ihan tiedoks että kaupan kassalla juopot ja myrkyttäjät vasta haisevatkin.

tehokkaampaa olis mennä kyttään koiran ulkoilluttajia ja sanoa joka kerta kun koira tielle tai tien vierustaan kakkaa että kerääppä poiskin. teitä valittajia tuntuu olevan niin paljon että kerätkää tämmönen vahtijoukko, ja kukin saa vapaatkin varmasti. puhuminen kuitenkin laillista ja yleensä ainut keino saada muutosta. myrkky on rikos ja myrkyttäjä sairas.

toivottavasti myrkyttäjät kuolevat itse koiran kakkaan.

hyvää kevättä koiraihmisille! terv. Katja Ja Nelli-koira

Äänestä
  • Aivan oikein ... ei lopu koiranpaska maailmasta, mutta loppui sentään lasten leikkipuistoista ... onneksi! :D
    Seuraava edistysaskel on, kun saamme paskattajat pois koulujen pihoilta saastuttamasta lasten peli- ja oleskelupaikkoja.

    Äänestä

  • Lasteni puolesta. kirjoitti:

    Aivan oikein ... ei lopu koiranpaska maailmasta, mutta loppui sentään lasten leikkipuistoista ... onneksi! :D
    Seuraava edistysaskel on, kun saamme paskattajat pois koulujen pihoilta saastuttamasta lasten peli- ja oleskelupaikkoja.

    Ei kai nyt kukaan anna koiran ulostaa leikkipuistoon. Taidat olla melkoinen mustamaalaaja.
    Yleisesti ottaen (eli, tarkoittaa ettei kaikki) koiran omistajat ovat fiksumpia, kuin pienten lasten vanhemmat. Paljon enemmän esim. uimarannalle jätetyt vaipat harmittaa, kuin jos koira vaikka sattuu uimaan samassa järvessä.

    Äänestä

Kyllä se säälittävä keski-ikäinen luonnonoikku käppänä, ilman minkäänlaista sisältöä elämässään, vielä vanhushoidon petissä makaa pyöriteltävänä yön jäljiltä, omassa kakassaan. paha saa palkkansa. olis varmaan karmeeta maata siinä kakassa kun trauma jo nyt =) tai sit se on niin itteensä täynnä että nauttis jopa hajuistaan ja olostaan.

valitus ei lopu koskaan, koiran kakka ei lopu koskaan. mut nuo luonnonoikut on sairaita ja huomionhakuisia ihmisiä. ne ei ole käsitelleet ongelmiaan ja aiheuttavat niitä muille sen vuoks.

sairasta tappaa kakan takia, mut sairas tappaa huvin vuoksikin.

otan osaa koiransa menettäneelle. älkää yrittäkö ymmärtää. sairas on aina sairas ja omissa maailmoissaan. muistakaa haukkunne ja teidän hyvät hetket. antakaa sen sairaan miettiä pahoja juttujaan kun siitä enemmän saa. terveeltä ihmiseltä menis moiseen pahuuteen voimat.

Äänestä
  • Koiria on LIIKAA ! Suomessa on 650 000 koiraa. Onko järkeä ??

    Jossain vaiheessa raja tulee vastaan.

    Toivon että myrkyttäjät aktiivisesti myrkyttävät koiria, sillä muuten omistajat eivät opi keräämään paskojaan pois poluilta, kaduilta ja puistoista.

    KERÄTKÄÄ PASKANNE ! Tai kestäkää ihmisten viha !

    Äänestä

  • Omistaja joka kerää kirjoitti:

    Koiria on LIIKAA ! Suomessa on 650 000 koiraa. Onko järkeä ??

    Jossain vaiheessa raja tulee vastaan.

    Toivon että myrkyttäjät aktiivisesti myrkyttävät koiria, sillä muuten omistajat eivät opi keräämään paskojaan pois poluilta, kaduilta ja puistoista.

    KERÄTKÄÄ PASKANNE ! Tai kestäkää ihmisten viha !

    Miksi? Ketä ne koirat haittaavat? (paitsi urpoja) Eikö ihmisiä ole liikaa, yli 5milj.?
    Itse jos näen myrkyttäjän, annan hänen kiltitsi syödä omat myrkkynsä. Eivät vähä-älyiset valittajat muuten osaa käyttäytyä.
    En oikeasti ymmärrä kuka voi vihata koiria? Eiköhän huonosti käyttäytyvät koirat ole juuri sinunlaistesi vähä-älyisten ihmisten aikaan saannoksia, kun niitä ei jakseta kouluttaa ja annetaan ulostaa minne vain.

    Äänestä

  • efu. kirjoitti:

    Miksi? Ketä ne koirat haittaavat? (paitsi urpoja) Eikö ihmisiä ole liikaa, yli 5milj.?
    Itse jos näen myrkyttäjän, annan hänen kiltitsi syödä omat myrkkynsä. Eivät vähä-älyiset valittajat muuten osaa käyttäytyä.
    En oikeasti ymmärrä kuka voi vihata koiria? Eiköhän huonosti käyttäytyvät koirat ole juuri sinunlaistesi vähä-älyisten ihmisten aikaan saannoksia, kun niitä ei jakseta kouluttaa ja annetaan ulostaa minne vain.

    Huonosti käyttäytyvät ihmisiä purevat koirat aiheuttavat ikuisia painajaisia niille joita koira on purrut. Puhun omasta kokemuksestani. Sen jälkeen kaikki vastaantulevat koirat aiheuttavat suunnatonta ahdistusta. Tältä pohjalta ymmärrän näitä myrkyttäjiä, he eivät kerta kaikkiaan näe muuta ratkaisua tilanteeseensa.

    Äänestä

Onko jossain tästä lisätietoa, esim. missä päin tapahtunut?
Huolestuttaa kun meidän koira löytää maasta kaikki ja syö kaikki.....

Äänestä

myrkyn levittäminen siten, että siitä tahallaan tai tahattomasti aiheutuu vaaraa tai vahinkoja, on aina rikos. myrkyttäjä on tietenkin täydessä vastuussa sekä myrkyn levittämisestä että myrkyn aiheuttamista vahingoista.

toimit vastuuttomasti, jos et tee nopeasti rikosilmoitusta. ilmoituksella poliisilla on edes vähän paremmat edellytykset asian tutkimiseen ja eteenpäin viemiseen.

Äänestä

Koirankakka vaarallista myrkkyä lapselle. Kun lapsi istuu pulkassa ja haroo lunta, jo tulee keltainen penkka vastaan ja lapaset suuhun. Leikkipuistossa koiranjätöksia hiekkalaatikolla...tule hyvä kakku, ja pikkulapiot suuhun. Koirankakka myrkyistä kamalin. Kuinka voitte myrkyttää pieniä lapsia. Lapset ovat 100000000000000 kertaa, ja vieläkin tärkeämpiä kuin eläimet koskaan.

Äänestä
  • Just, ja ne "myrkkysyötit", hajotetut kaljapullot, tienpientareille heitetyt käytetyt huumeruiskut, yms. ei sitten ole lapsille vaaraksi? Ei ilmeisesti, kun aina kaadutaan vain koirien pas....n.

    Äänestä

  • outo yhtälö kirjoitti:

    Just, ja ne "myrkkysyötit", hajotetut kaljapullot, tienpientareille heitetyt käytetyt huumeruiskut, yms. ei sitten ole lapsille vaaraksi? Ei ilmeisesti, kun aina kaadutaan vain koirien pas....n.

    Onko joku väittänyt, että tienpenkkaan heitetyt huumeruiskut eivät ole lapsille vaarallisia?
    Onko joku väittänyt, että uimarannoille veteen rikotut kaljapullot eivät olisi vaarallisia lapsille, kuin myös aikuisillekin ?

    Se, että nulikat rikkoo kaljapulloja pyöräteille, tai narkkarit levittelee ruiskujaan, ei silti oikeuta ketään levittelemään koiranpaskaa lasten ja miksei myöskin aikuisten oleskelupaikoille.

    Äänestä

  • outo yhtälö kirjoitti:

    Just, ja ne "myrkkysyötit", hajotetut kaljapullot, tienpientareille heitetyt käytetyt huumeruiskut, yms. ei sitten ole lapsille vaaraksi? Ei ilmeisesti, kun aina kaadutaan vain koirien pas....n.

    NYT PUHUTAAN KOIRIEN PASKASTA.

    Pystykö siihen ?

    Pystytkö myöntämään virheesi ?

    Kerää paskas !

    Äänestä

Pitäisiköhän vain levittää siniseksi värjättyjä kaurahiutaleita joka puolelle, ajaisikohan se saman asian? Lieneekö tuo edes laitonta?

Äänestä
  • onhan se laitonta monestakin syystä. saat levitellä sitä vain omaan pihaasi.

    Äänestä

Todella lapsekasta uhoa. Onko selvää näyttöä, että jonkun koira olisi kuollut tahalliseen myrkyn asettamiseen? Jos ei ole, niin pitäkää kakaranomistajat turpanne kiinni.

Olen muutaman mukulan Metsäkylässä kasvattanut, enkä koskaan ole niitä ruokkinut kadun reunoilla koiran- enkä muillakaan pascoilla. Vahtikaa ne sikiönne ja opettakaa niitä olemaan syömättä kaikkea mitä maasta löytyy.

Taidatte olla juuri niitä uusavuttomia lihavia ämmäntössäleitä, joista olen kuullut puhuttavan. Olen senkin nähnyt, että kaksikin lastenvaunua tulee kapealla tiellä autoa vastaan, eikä yhtään väistetä ja pari-kolmevuotiaat menee ympäri katua. Ja ämmien suut käy kännykkä toisessa kädessä ja toisessa tupakka.

Äänestä

Olipas lapsellinen vuodatus. Onneksi en asu Metsäkylässä jos sielä käytetään noin törkeää kielenkäyttöä.
Minulla on lapsia ja lapsenlapsia, ihan pienenä on vaikea saada lasta tajuamaan ettei keltaista lunta tai hiekkalapiota voi laittaa suuhun.
En ole onneksi tähänkään mennessä löytänyt yhtäkään huumeruiskua mistään, kun taas koiran pissa ja kakkaa on muutaman metrin välein tien vierellä. Tupakkaa en ole koskaan polttanut, mutta koirienomistajat näyttävät tupakoivan useimmiten, ovat muutenkin epähygieenisempää väkeä, ei kai muuten koiraa kotiinsa ottaisikaan, sisätiloihin.
Kerran eräs koira kantoi kuollutta hiirtä suussaan ja kun omistaja sai sen pois koira meni nuolemaan lapsen leluja, omistaja ei ollut millänsäkään.

Äänestä
  • No mutta, olipas siinä lapsellinen vuodatus.

    Minä en ole roskaväkeä, mitä ilmoitat olevasi. Minä olen parempaa väkeä, ja annan kyllä kaikkien elää, koirien kanssa tai ilman, lakien ja säädösten mukaan. Ei pitäisi harrastaa lapsekasta rutinaa, jos ei oikein yläpäässä raksuta.

    Äänestä

miks tää keväthanki ja aurinko tuo esiin tän koiran pee keskustelun. jos valittajat haluaa valittaa niin valittakaa sit perhana ympäri vuoden, älkää pilatko peen takia kaikkien kevättä, sitä tähän maailman mahtuu kasvavin määrin. ja kakka maantuu, ihmiset tän maapallon kaikenmaailman peellä tuhoaa ja roskaa, eli valittajat kuolee vielä takuuvarmasti muihin saasteisiin.

eli syksyllä sitten kauhee valitus siitä koiran kakasta ja kattokaakin että siitä valitetaan myös talvella. joku tais sanoa joskusteen että ne päävikaset sekoo just keväällä, kun omat asiat ei hyvin ja pääongelmia... vinkki vinkki.

Äänestä

"kananen" kirjoitti

"miks tää keväthanki ja aurinko tuo esiin tän koiran pee keskustelun."

Koitas nyt oikein pinnistellä, jos sieltä aivoista löytyisi vaikka jokin ihan uusi, käyttämätön alue, josta tietoa pukkaa.:D

Äänestä

toivottavasti joku MYRKYTTÄÄ myös nämä manneiden vitun hevoset joka paskantaa saavillisen pitkin kävelyteitä , vaikka näillä hevosporukoilla ole edes MITÄÄN asiaa kävelytielle ja ylöjärven poliisikaan ei tee MITÄÄN , vaikka se on TÄYSIN LAITONTA kulkea hevoskärryillä pitkin kävelyteitä.

Äänestä

ässähän tulikin viikon vitsi vitun biskin nuolija. onko hurttasi hyväkin nuoleen ämmäsi pesaä vitun tuhkamuna. oletko todellakin noin onneton panohommisa , että koirasi joutuu hoitaan hommat loppuun , vitun tuhkamuna.

Äänestä

Hukkukaa koirienne paskaan, kun niin sitä paskomista puolustatte.

Äänestä

Tämän palstan ylläpitäjä(t) moderoi viestejä siihen sävyyn, että itse hyväksyvät koirien myrkyttelyn ja mahdollisesti harrastavat sitä itsekin. Surullista.

Äänestä
  • Totta: todennäköisesti moderaattori kuuluu itse samaan myrkkyjenlevittelijäsakkiin.

    Äänestä

Tässä vähän musaa myrkkysyöttien levittelijälle. Voit kuunnella tätä odotellessasi henkilöllisyytesi selvittämistä: http://www.youtube.com/watch?v=SczgazEd_Tw

Se selviää aivan näinä päivinä.

Äänestä
  • on se ihmeellinen aine toi koiranpaska ja hevosenpaska vasta myrkkyä on kun se täytyy eu lakien mukaan viedä kaatopaikalle.mitenkäs madon paska,hiiren, hirvenpaska,kärpäsenpaska ja helvetillinen määrä lintuja saa ym.perslävet saa pudottaa miinansa MEIDÄN POHJAVETEEN, ja niin rakkaitten kakaroittenne hieekkalaatikoon. oottekko ajatellu montako lintu on paskonu sinne hiekkalootaan.

    Äänestä

  • Sinun ip-osoitteesi on jo selvitetty. Lopeta laiton uhkailusi.

    Äänestä

  • ja tämän kirjoitti viikon tuhkamuna, onko koiras hyvä nuolee pallejasi ja taidatkin jopa leikkiä sen kanssa homoja

    Äänestä

  • Virka ja valta kirjoitti:

    Sinun ip-osoitteesi on jo selvitetty. Lopeta laiton uhkailusi.

    Joo varmasti on selvitetty! :) :) :) Sä varmaan selvitit sen jotenkin mystisesti etänä omalta koneeltasi siinä pornon vahtaamisen ja tumputtamisen lomassa! :) :) :)

    Äänestä

  • koirat makkaraaan kirjoitti:

    ja tämän kirjoitti viikon tuhkamuna, onko koiras hyvä nuolee pallejasi ja taidatkin jopa leikkiä sen kanssa homoja

    Uijuijui...tuhkamuna...iiikkkk...pallit....iiikkk uudestaan...homo...uijuijui... menehän sitten tänään, Niko-Petteri, ajoissa nukkumaan. Huomenna on aikainen herätys eskariin, kun äitin pitää mennä ajoissa töihin.... :)

    Äänestä

Oikein niille jokka jättää koiransa paskat keräämättä, niitä on jo liikaa!

Äänestä

Täällä kirjoitukset ovat menneet aivan ala-arvoisiksi. Eikä kysymys ole kuin siitä että koirankakat pitäisi kerätä pois, ja vähän katsoa mihin koiransa pissattaa. Onko se niin vaikea käsittää!

Äänestä
  • Ei tässä ole mitään vaikeaa. Moni kerää ne jätökset, kuten tiedät.

    Tämä myrkytyskeskustelu ja myrkyttely on täysin typerää. Kuvitellaanpa että naapurustossa asuu yksi mulkku ja päätät vakaasti käydä tekemässä hänelle "vahinkoa". Puuhailuidesi lomassa kävikin niin, että siipeensä sai se ystäväsi naapurista. Ajatteletko silti että "oppiipahan mulkero olemaan"? Ei nämä myrkyt katso osuvatko ne hyvin tai huonosti käyttäytyvän koiran omistajan kohdalle.

    Äänestä

No, kenenkään mitta ei tulisi niin täyteen että pitää myrkyt ottaa käyttöön, jos kaikki keräsivät ne jätökset pois sieltä missä ne haittaavat kulkijoita ja leikkijöiä. ONKO SE YLIVOIMAINEN TEHTÄVÄ.

Äänestä
  • Kerääkö kaikki ihmiset kaikki omatkin roskansa pois, sinäkin? Eipä taida? Myrkytteletkö heitäkin? Mitä myrkkyä käytät? Onko Zyklon-B vielä viimeistä huutoa? Oletko itse maistanut kun "vahingossa" olet roskastanut?

    Äänestä

Oppiipahan ihmisroska myrkyttämään viattomia luontokappaleita, kun syö omat myrkkynsä. Fakta.

Äänestä
  • syötetään syöttäjälle koiranpaskaa, jos se sitten oppisi keräämään paskat pois IHMISTEN KÄVELYTEILTÄ , ei koirien paskatustieltä

    Äänestä

  • koiratkin makkaraxss kirjoitti:

    syötetään syöttäjälle koiranpaskaa, jos se sitten oppisi keräämään paskat pois IHMISTEN KÄVELYTEILTÄ , ei koirien paskatustieltä

    Kas, nytkö tajusit että se mielipaha kannattaa kohdistaa siihen laiminlyöjään, eikä viattomaan koiraan?

    Hienoa! Toivo ei siis ole menetetty kohdallasi.

    Äänestä

  • Suoli247 kirjoitti:

    Kas, nytkö tajusit että se mielipaha kannattaa kohdistaa siihen laiminlyöjään, eikä viattomaan koiraan?

    Hienoa! Toivo ei siis ole menetetty kohdallasi.

    moi imen omaa pippelii

    Äänestä

  • apinasaatana kirjoitti:

    moi imen omaa pippelii

    maistuuko hyvälle tuhkamunas.

    Äänestä

Ylöjärven uutiset kirjoitti ihanista koiranomistajista, jos kaikki olisivat noin vastuullisia, ei olisi mitään ongelmaa!

Äänestä

Koiranomistajana tunnen häpeää, koska on niin paljon välinpitämättömiä ihmisiä jotka kakattavat koiraan laduille, poluille ym. Ei ole ihme että meitä ja koiriamme vihataan.

Äänestä

Entä kun ja jos lapsi syö tätä myrkkyä?
Miettikää sitä etenkin te jotka sitä myrkkyä levittävät.
On todettu patologilla tapaus eli pitää paikkansa.
Tosin muistan omasta lapsuudestani metsäkylässä että siellä asuu todellakin jokin eläintenvihaaja, lähellä ala-astetta.

Ottakaamme heti yhteyttä poliisiin kun havaitsemme jotain joka mahdollisesti sisältää myrkkyä. Nykyään liian usein vain jätetään asia kesken ja ajattelemme että kyllä ne viranomaiset hoitaa. Ne ei voi hoitaa jos ei tehdä ilmoitusta.

Ja edelleenkin puhun myös koirista, jotka pitävät parempaa huolta omistajistaan kuin terveyskeskus, sekä lapsista jotka möyrivät pitkin penkkoja niinkuin lapsien kuuluukin!

Ja ne 15-v sällit voivat lopettaa tuon typerien tuhkamuneilunsa täällä viestiketjussa. Kyllä ne munat joskus teille kasvaa- tai sitten ei.

Äänestä

Ei voi lapset enää möyriä penkoilla, kai arvaatkaan miksi. Lumipenkat on täynnä koiran jätöksiä ja vähintään keltaisena. Ei voi lasta päästää kiipeilemään.

Äänestä

En hyväksy koiranmyrkyttäjiä, mutta kyllä tietyt koiranomistajat saavat itseään syyttää näistä myrkyistä ja uhkauksista. Ensinnäkin: koirat on pidettävä kytkettynä järjestyslain mukaan taajama-alueella ja metsästyslain perusteella muuallakin suurimman osan vuodesta. Jos koiraa kuljettaa lain mukaan ja fiksusti kytkettynä, koira ei todellakaan pääse syömään mitään ylimääräistä luonnosta. Jos taas ei piittaa säännöistä, saa syyttää itseään. Toiseksi: Onko niin vaikeaa kerätä koiransa jätökset? Jos koiran uloste on niin hyvää lannoitetta, niin eikö koiranomistajien kannattaisi jo siitä syystä kerätä se omiin kukkapurkkeihinsa ja nurmikolleen levitettäväksi? Metsäkylässä on valitettavan yleistä tuoda koira ulostamaan toisten portinpieleen tai postilaatikon alle. Kolmanneksi: Opettakaa koiranne olemaan hiljaa. Rekku joka haukkuu kaikkea ja kaikkia mikä liikkuu tai ei liiku kilometrin säteellä tai kauempana voi todella ärsyttää.

Äänestä

Kyllä fiksu koiranomistaja koiransa jätökset kerää. Minä ainakin, tosin en keskeltä metsää, jossa pidän koiraani vapaana. Joku puhui, ettei lapsien voi antaa leikkiä, kun tienvieret/lumipenkat täynnä kakkaa tai pissaa... Onhan sitä pissaa nytkin tienvieret täynnä, ei vaan satu näkyämään kun ei ole lunta... Ja eikös nyt mukuloille olisi hyvä opettaa, ettei keltaista lunta tule syödä??? Se, että kakarat vetää pissalunta, ei ole kyllä koiran vika!! Mulle nyt muutenkin koirat tärkeempiä kun kakarat...

Ainakin omalla asuinalueellani on toivoman vähän roskiksia, joihin heitellä kakkapussit. Onneksi on ihmisiä, joitka merkanneet omat roskiksensa sallittuna.

Äänestä
  • Vuorentaustassa roskistilanne on todella huono. Ilmeisesti vain mastontiellä on yksi roskis Siwasta neuvolalle päin, johon voi kakkapussin laittaa. Tämä ei varmasti kannusta tietämättömiä ja muista välittämättömiä ihmisiä keräämään koiriensa jätöksiä. Samalla vaivalla kun sen yhden roskiksen tyhjentää ja laittaa uuden tyhjän pussin käy vuorentaustassa vaihtamassa voisi vaihtaa muutaman muunkin roskiksen. Bussipysäkeiden roskiksiin ei tietenkään saa eikä tulisikaan saada laittaa näitä kakkapusseja.

    Myöskään tällä omakoti/rivitalo-alueella ei näy ihmisten/taloyhtiöiden piharoskiksissa merkintöjä jotka sallivat kakkapussin laiton roskikseen. Sen sijaan kieltoja koirien pissaamisilla ja kakkaamisille on lukuisia. Niin että halutaanko me pitää paikat siistimpänä vai ei? Siihen osallistuu kaikki.

    Mikäli sitä kakankeräystä halutaan enemmän ihmisten harrastavan, tulisi sitä myös helpottaa. Eikä edes maksa paljoa, eikä yksityishenkilöillekään yhtään sen enempää kuin "koirien ulostuttaminen kielletty"-merkki.

    Ihan tuossa ylöjärven rajan itäpuolella niitä roskiksia alkaa olemaan jo huomattavasti tiheämmin. Mikähän mättää?

    Äänestä

Eikö sitä myrkyttäjäsaastaa ole vieläkään saatu tapettua? Pitää varmaan itse tulla hoitamaan asia.

Äänestä
  • Tulen apuun...prkl

    Äänestä

Pistäkäähän jakoon!!! Tänään 30.11 klo:10 KOIRIENMYRKYTTÄJÄ heitteli Tampereen kalkussa palleroita pitkin tienvartta ja vähän metsänkin puolelle. Kalkunviertotien ja petsanpuiston risteyksessä. Hoikka, epäsiisti, poninhäntä, valkoinen pipo, mustat vaatteet, punainen 'kestokassi', peilaavat aurinkolasit, peitteli kasvojaan sanomalehdellä. Hyppäsi nokialta päin tulleeseen 71:seen...

Tämä on Facebookista kopsattu, siellä myös kuvakin, jossa hlö peittää kasvojaan sanomalehdellä. Poliisille on ilmoitettu asiasta.

http://aijaa.com/HPEbF2
Vihjeet poliisille 07 1874 5800

Äänestä
  • siis 30.9.2013

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Julienne1975 kirjoitti:

Nyt puskaradio liikenteeseen ja silmät auki, näitä hulluja näyttää riittävän. Varoittakaa kaikkia! Koira on kuollut myrkkyyn metsäkylässä.
Itse mietin kahden lapsen äitinä, voiko tästä tehdä rikosilmoitusta lapsieni takia, mitä jos ne syövät myrkkyä kun muutenkin tonkivat kasoja?

Missä menee raja??

Apua! !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu