Tappara-JYP finaalissa!!!

Rönkälästä päivvee

Onneksi olkoon Tappara ja JYP, lunastitte juuri paikat kauden finaaliin vaikka ensimmäistäkään peliä ei ole vielä pelattu.
Ai miksikö nuo jengit finaalissa? No, kun Urheilulehden tumpelo "asiantuntija" mainitsee ihan vakavissaan että finaalissa Assät kohtaa Lukon niin eikös tuo ole jatkumo sille UL:n pieleen menneille arvioinnille. Kyllä tuo UL jatkaa kauden loppuun epäonnistuneella linjalla, siitä ei kahta sanaa!
Ei kyllä tule mieleen ensimmäistäkään arviota joka heillä olisi mennyt oikein. Vai voiko joku väittää toisin. Edes näin aprillipäivänä, heh heh!

3

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sir.Tiede

      Ässät voittaa mv-pelin ansiosta.

    • ÄSSÄT SM2012

      Auta Armias mikä sieltä tulee....

    • jepu7

      Ässät ei tule voittamaan suomen mestaruutta. Vaikka Ässät menisi jatkoon, niin ei Antti Raanta jaksa Ässä maalilla torjua kaikkia pelejä, vaikka hänellä on hyvä vire päällä juuri tällä hetkellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      86
      3287
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1879
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1723
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1571
    5. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1458
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      162
      1433
    7. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      94
      1355
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1351
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1304
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1247
    Aihe