vasureiden täkinkääntö ihme on totta!:(

Missä se "valtakunnan oikeus"on kun ruuan hinnat nousee ja rikkaita hyysäätte nenät ruskeina?Onko se noin kivaa istua siellä Audissa ja kertoilla meriselityksiä sekä potkia köyhiä päähän?
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tietysti se on kivaa istua Audin takapenkilläkin. Vielä kivempaa lennellä suihkarilla vaikka Somaliaan näyttämään kuinka hyvin menee. Nytkin kaksi vanhaa stallaria ansaitulla lomalla!

Äänestä

vaalien jälkeen ei tartte katsoa enään rotan näköisen ja tapaisen Arhinmäen naamaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rottia olette kirjoitti:

Missä se "valtakunnan oikeus"on kun ruuan hinnat nousee ja rikkaita hyysäätte nenät ruskeina?Onko se noin kivaa istua siellä Audissa ja kertoilla meriselityksiä sekä potkia köyhiä päähän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu