Ajokortin pois joka viidenneltä

Autokoulunopettaja ottaisi kortin pois joka viidenneltä. Ylinopeus, turvavälin puute ja piittaamattomuus suojatiesäännöistä ovat liikenteessä kolme suurinta syntiä, joihin syyllistyvät pitäisi poistaa liikenteestä.


http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/03/1729315/autokoulunopettaja-ottaisi-kortin-pois-joka-viidennelta

Nokialaisilta pitäisi ottaa kortti pois joka toiselta.
590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

se koskisi suomessakin aika montaa autokoulun opettajaakin ...

Äänestä

Yks autokoulun opettaja kolhi mun auton kyljen autokouluauton olella Tampereen Bilteman pihassa siinä parkkipaikalla ja ei ollut moksiskaan ,vaan pakeni paikalta.En ehtinyt ottamaan sen rekkaria ylös,mutta senverran näin ,että kyseessä oli pieni valkoinen autokoulun auto mainoksineen ja ratissa noin 50v mies,ilmeisesti ajotaidoton kun oli tunkenut minun autoni viereen sen kipponsa,niin että kovalla tuulella ovi oli tempautunut auki ja tehnyt naarmun ja klommon autoni kylkeen. Että tällaisiakin sankareita on kouluttamassa uusia kuljettajia.

Äänestä

Itse ajelen kännissä

Äänestä

Jokaiselta pitäisi ottaa kortti pois. Ei Nokialaiset osaa liikennesääntöjä.

Äänestä

Maailman kateellisin ammattiryhmä on taksikuskit. Maailman kateellisimmat taksikuskit on suomalaisia. Suomen kateellisimman taksikuskit ovat nokialaisia. Taksikuskit on niin kateellisia, että naivat akkojaankin silmät kiinni, etteivät näe, jos toinen vaikka nauttii. Ei taksarit osaa liikennesääntöjäkään ja muutenkin ovat olevinaan ´ammattiautoilijoita´, surkeaa menoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


totta on kirjoitti:

Autokoulunopettaja ottaisi kortin pois joka viidenneltä. Ylinopeus, turvavälin puute ja piittaamattomuus suojatiesäännöistä ovat liikenteessä kolme suurinta syntiä, joihin syyllistyvät pitäisi poistaa liikenteestä.


http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/03/1729315/autokoulunopettaja-ottaisi-kortin-pois-joka-viidennelta

Nokialaisilta pitäisi ottaa kortti pois joka toiselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu