Chevyn myynti nousi yli 100%!!!

Veikkaaja

6

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keksi selityksiä

      Kyllä sinä keksit kaikenlaisia selityksiä. Ei niiden totta tarvitse olla tälläkään kertaa. Saat sitten ainakin nukuttua paremmin kun valehtelet itsellesi.

    • Pessimisti Pera

      Veikkaukseni parista kymmenestä autosta meni niin vituiksi, ettei pahemmin olisi voinut epäonnistua. Enpä minä mikään järjen jättiläinen ole koskaan ollutkaan.

      • huomattu on

        Kun kirjoitat satoja provoja päivässä niin vaikeahan sitä tyhmyyttä on peittää.


      • Pessimisti Pera
        huomattu on kirjoitti:

        Kun kirjoitat satoja provoja päivässä niin vaikeahan sitä tyhmyyttä on peittää.

        Niinpä niin.


    • Pera Pessimisti

      Näiden muutaman auton kuukausimyynneillä ratsastavilla marginaalimerkeillä myynnin tuplaus suht helppoa. Jos tässä kuussa sattuukin pari pappaa edelliskuuta enemmän tekemään kaupat parista tarjous-Cruzesta, ollaankin jo myyntimäärä miltei tuplattu.
      Samoin muutaman esittelyauton kilvittäminen saa Chevrolet-tilastot aivan päälaelleen.
      Huomattavasti eri asia, kuin näillä autoilla, jotka ihka oikeasti myy useita satoja kappaleita kuukaudessa. Siellä myynnissä muutamankin prosentin nousu tai lasku kuukaudessa tarkoittaa enemmän kuin koko Chevroletiä myydään kuukaudessa.

      Jotain mielikuvituksellista tarvitaan, jotta Chevyn myynti todella piristyisi. Chevy-porukat voivat aloittaa vaikkapa keksimällä ihan omia nimimerkkejä.

      • kia-papparainen

        Ei minun eikä sinun tekemiset vaikuta mihinkään. Sitä paitsi me papat ostamme kiiaa ja tojotaa.


    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      295
      6875
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      268
      6429
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      45
      5733
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      162
      5108
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      50
      3937
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      225
      3845
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      143
      3529
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      18
      3243
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      49
      3202
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      379
      2999
    Aihe