Wikipedian mukaan 13.6 tulee jakso nimeltä "Hetki lyö, viime hetki lyö" Voisiko liittyä jotenkin kiristäjään? Veikkauksia tänne.
Hetki lyö
Vapaa nimimerkki
382108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Epäilen että jälleen kerran feikki. En usko noita ennen kuin maikkarilta tulee virallinen tieto päätösjakson nimestä. Tulee muuttumaan vielä monta kertaa tuo nimi ennen toukokuuta.
Rakkaalla jaksolla on monta nimeä:
Paha kohtaa Lassen
Pihlajakadun vanha tuttu tuo Kuulille synkän tuliaisen
Hetki lyö, viime hetki lyö
Lasse on kadonneen jäljillä
Jahti kiihtyy entisestään
En edes muista kaikkia...
Ok. En ollutkaan aivan varma nimen aitoudesta. Muuttunut niin monta kertaa.
Kesäkuussa sarja on tauolla. Niinkun aina. Tästä voisi varmaan jotain päätellä jakson nimen aitoudesta.
Jos perehtyisit asiaan ensin.
Kesäkuun päätösjaksoja:
4. kesäkuuta 1999, osa 90
4. kesäkuuta 2008, osa 1575
1. kesäkuuta 2009, osa 1765
8. kesäkuuta 2012, osa 2305
Suosittua Salatut elämät -sarjaa seurataan huhtikuun lopusta lähtien neljästi viikossa. Loppukevään esitysrytmi mahdollistaa sarjan esittämisen pitempään kesällä. Salatut elämät siirtyy maanantaina 29.4.2013 nelipäiväiseen tv-lähetysrytmiin Kevätkauden viimeisiin seitsemään nelipäiväiseen viikkoon tuovat poikkeuksen viikot 18 ja 20, jolloin esitetään poikkeuksellisesti kolme jaksoa. Viikolla 18 jäävät pois keskiviikon ja perjantain jaksot, viikolla 20 puolestaan torstai ja perjantai.
Salattujen elämien kevään 2013 viimeinen jakso 2485 (K12) esitetään torstaina 13.6.2013.
http://www.mtv3.fi/ohjelmat.shtml/kotimaiset/salatut_elamat/uutiset/1731847/salkkareiden-lahetysaikaan-muutos-huhtikuussa-perjantaisin-ei-jaksoja
Se on varmaa, että päätösjakso esitetään 13.6.2013 ja jaksonumero on 2485 ja ikäraja K-12
Lähde: http://www.mtv3.fi/ohjelmat.shtml/kotimaiset/salatut_elamat/uutiset_kevat_2013/1731847/salkkareiden-lahetysaikaan-muutos-huhtikuussa-perjantaisin-ei-jaksoja
Öö..miten mtv3 voi muka tietää tuon, kun jaksoa ei ole edes esitetty? Näkeekö ne muka tulevaisuuteen, että 13.6 olisi jakso?
Ehkä ne on jo nauhottanu sen jakson. Kertoi marko äijö jossai haastattelussa, että päätösjakso kuvattiin tammi-helmikuun vaihteessa.
no kait maikkari nyt sen tietää millon päätöjakso esitetään onhan se jakso kuvattu jo aikoja sitten. vai päätttääkö ne sen jakson esityksen jälkeen vasta, että oliko se kauden päätösjakso?
Miks ne sit näyttää niin isolla viiveellä, kerta ne on muka tehny jakson jo? Ja olishan sillon juonipaljastuksiakin, mutta kävin kattomassa, ni on vaan seuraavan viikon paljastukset.
ne esitetään aina n. puolen vuoden viiveellä kuvauksista.
Eksää tienny, että salkkarit on suora lähetys? Syy, miksi tällä hetkellä kuvauksissa näy lunta, johtuu sittä että joka aamu kuvausryhmä käy lämpöpuhalluslaitteen kanssa sulattelemassa lumia niistä kohdin missä kuvataan. En oo kyl vielä keksiny että miten yksi vrk on saatu mahtmuaan puoleen tuntiin, sillä tosiaan,suora lähetys mikä suora lähetys.
Voi äly hoi, yhden jakson kuvaaminen vie oikeasti muutaman päivän, miten hitossa 4242k kuvittelee että mitään kerittäis saamaan purkkiin jos joka päivä kuvattais saman päivän jakso?
Ei tollasta tositvtä voi näyttää noin pitkällä viiveellä. Ei olisi ajankohtaista.
NO EI VARMASTI OO TOSITV:TÄ
Onpas. Vähän oli järkyttävää kun Jenni Vainio ammuttiin.
No ollaan mekin kaverien kanssa kuvattu ja heti on valmista. Luulisi ammattilaistenkin osaavan.
Tuli mieleen tosta "Hetki lyö, viime hetki lyö" -jaksosta, että voisiko se musta mies olla nimeltään Hetki? Ehkä Hetki (eli se mies) lyö jotain hahmoa?
Hetki ei tietääkseni ole nimi xD
Jenni Vainio ammuttiin sarjassa, mutta ei hänen näyttelijänsä Anu Palevaara mitään kuollut ole.
on hieman eri asia tehdä jotain kotivideota ku tv-sarjaa. tollasen sarjan tekeminen ei ole pelkkää kuvaamista. ensinnäkin kohtaukset kuvataan ihan eri järjestyksessä, mitä ne sarjassa tullaan esittämään. esim. saman jakson sisäkohtauksia kuvataan eri päivänä kuin ulkokohtauksia. kuvausten jälkeen leikataan pois mahdolliset poistettavat otokset jne. ja tietysti kohtaukset järjestetään oikeaan järjestykseen ja lisätään mahdolliset erikoistehosteet jne.
No ei tasan kuvata eri järjestyksessä. Ne kuvataan kun on jotain kuvattavaa. Vai väitätkö, että esim. Jenniä kuvattiin kuolleena arkussa ja sitten seuraavana päivänä elossa? Ei ihmiset herää henkiin?! Mieti nyt vähän.
Nimiä on maailmassa miljoonia. On varmaan aika monia nimiä, joita et ole koskaan kuullut, etkä tule koskaan kuulemaankaan.
Luultavasti, mutta "hetki" on kyllä suomenkielinen sana, vaikkei se tietysti sulje pois sitä, etteikö voisi olla nimi. Esim: Toivo, Lahja, Taito, Pilvi... En silti usko, että tämä "Hetki" viittaa tässä tapauksessa ihmiseen.
Salkkarit on tositeeveetä, paitsi uusinnat. Kaikki jaksot lähetetään ensin suorina lähetyksinä. Nih!
Jakson nimi liittyy varmasti Kirkaan.
...Kirka?
Vainoaja onkin Kirka.
Miksi minusta tuntuu, että salkkarit päättyvät tänä vuonna?
Jos jakson nimi liittyykin Ismoon. Sillähän todettiin syöpä. Onko Kovero poistumassa näyttelijäkaartista?
Ismohan on ex-rasisti, puhui tuhmasti "mustasta miehestä", eli Hetkistä. Tätä veikkasin aikaisemminkin, eli Hetki lyö Ismoa, koska Ismo loukkasi Hetkiä.
Uutta tietoa !!! Kauden päätös ei olekkaan nimeltään "Hetki lyö,viime hetki lyö" Vaan sen nimi tulee olemaan "Hitchcockin varjo lankeaa pihlajakadun ylle" Loppuhuipennus on seuraava.Heiskasen kuolema on varmentunut aiemmin ja poliisi on myös yhdistänyt Heiskasen Jennin ampumiseen.Kuulat ovat helppottuneita asiasta.He kävelevät kaikki iloisina ja tulevaisuuteen luottavaisina pihlajakadulla.Yht äkkiä alkaa taivaalta kuulua kummaa ääntelyä.He suuntavat katseensa ylös,ja huomaavat kauhukseen että valtava korppi lauma lähestyy heitä kovalla vauhdilla.Kuuluu korppien kronkuntaa ja samalla kauhistuneita ja hätääntyneitä huutoja..............Lopputekstit.
Pieni virhe tuossa kirjoituksessani.Ei siis korppi lauma,vaan korppi parvi syöksyy kohti Helenaa,Sebastiania,Sergeitä,Peppiä ja Isabellaa ;)
Niin ja sitten ne liito-oravan sulat
Toi 4242 vaan trollailele.
Seppo avaa vihdoin korkin ja rupeaa ryyppäämän! Heittää Helenan pellolle ja alkaa kähmimään Kallea hississä! Kalle kertoo itkien Ismolle Sepon homoiluista! Ismo ja Lasse vievät väkisin naiseksi pukeutuneen Sepon alakerran saunaan, pistävät Taalasmaata turpaan ja lopulta tekevät Sepolle Valtterit! Matleena löytää kituavan Sepon saunasta ja lopettaa tämän Severin kanssa paloittelemalla! Severi myhäilee tyytyväisenä sillä seuraavaksi vuorossa olisi Ismo!
Sen vipan jakson nimi on HEPPI LYÖ !
Lasse pääsee Lissun selkään ja Ismo yllättää parin rysänpäältä.
Ismo suuttuu silmittömästi ja hakkaa Lassen ja vielä pesäpallomailalla.
Lissun Ismo pahoinpitelee potkimalla nyrkkejään apuna käyttäen.
se on tosi vaikeeaa tehä tollasta sarjaa et ei se ihan yhessä päivässä saa
mun mielest käy silleen et heiskanen joko ei oo kuollu tai sil on jotain apureit viel helenan ja sepon matka menee pieleen ja sergei ja peppi ja isabella on lukittu a utoon luulen silleen ja ne kyl selvii mut ismo lähtee jaksost pois!
Uskon niin etttä jottai heiskasen kätyreitä on myrkyttäny helenan ja sepon ruuat