Alppiharjun opettajalle ..

kiitos, olet reipas ja oikeudenmukainen aikuinen.

Toivottavsti sinunlaisia opettajia tulee jokaiseen kouluun. Koulussanne tuntuu olevan epäpätevä rehtori.

Jos oma kersani tekisi tuota koulussa, eli olisi kiusaksi, niin kotona saisi turpaan niin, että ei nousis ylös kahteen viikkoon.
Sen verran ottaa päähän tuoa nuorison ylivalta vanhempia ja opettejia kohtaan.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kiukuissasi taisit nyt vähän liiotella, mutta kyllä minäkin olen sitä mieltä,
että ope toimi ihan oikein, kuri on oltava,mutta ilman väkivaltaa.

Kenen syy olisi ollut jos jotain ikävää olisi tapahtunut eikä ope
olisi puuttunut tilanteeseen, arvatenkin häntä nyt syytettäisiin.

Äänestä

Häirikko pitäisi erottaa loppuvuodeksi koulusta eikä opettaja.

Antti Korhosen tapaiset opettajat saavat turvallisuuden tunnetta kouluihin.
huom. niille oppilaille jotka haluavat opiskella.

Sanokaapa missä muualla työpaikassa saa häiritä niin paljon, kuin suomalaisten opettajien työpaikalla.

Kävin allakeirjoittamassa adressin Antin puolesta.

PS. puhuin yhden häirikköoppilaan äidin kanssa heidän häirikkö pojastaan, niin tuo äiti sanoi, että ei voi erottaa koulusta, sillä missä ihmeessä se poika sitten syö päivällä kun ei ole koulussa. Pitäis saada ainakin syömässä käydä, tuumas äiti.

Kysyin, että miten se ruoka sitten peruskoulun jälkeen, kun poika jää kotiin..

Äänestä
  • Mielestäni koulun rehtori teki virheen, koska hän erotti opettajan.Tässä tapauksessa rehtorille pitäsi antaa potkut.
    Eikö todellakaan opettajilla enää ole mitään oikeutta kurin pitämiseen?
    Pennut hallitsevat koulua ja pennut hallitsevat tätä maata, näkeehän sen sokea reettakin.

    Äänestä

Vellihousurehtori pelkää, mutta eihän ihme kun 80- 90 prosenttia Suomalaisesta on pelkureita.

Äänestä

Rehtori hutki ennekuin tutki..

Oliko tuo häirikkökersa maahanmuttaja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pennut vallassa kirjoitti:

kiitos, olet reipas ja oikeudenmukainen aikuinen.

Toivottavsti sinunlaisia opettajia tulee jokaiseen kouluun. Koulussanne tuntuu olevan epäpätevä rehtori.

Jos oma kersani tekisi tuota koulussa, eli olisi kiusaksi, niin kotona saisi turpaan niin, että ei nousis ylös kahteen viikkoon.
Sen verran ottaa päähän tuoa nuorison ylivalta vanhempia ja opettejia kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu