Presidenttiparimme otettiin vastaan

758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä Sale sai tanskalaisilta Suomelle; tyhjää kättä ja korulauseita.

Äänestä
  • Jenni ryppyisissä vaatteissa ja kuninkaalliset vastassa ja tukka sekaisin. Hävettää.

    Äänestä

  • ryysyläiset kirjoitti:

    Jenni ryppyisissä vaatteissa ja kuninkaalliset vastassa ja tukka sekaisin. Hävettää.

    Jenni olis voinut lainata Haloselta ne mustat toppahousut ja hiihtomonot, ois ollu parempi loikkii.

    Äänestä

Pakkohan tanskalaisten on ottaa vierailulle pyrkivät suomalaiset tavikset vastaan. Mitään tuloksia vierailusta ei ollut, mutta pääsehän Sale nolaamaan itsensä Kiinassa.

Äänestä

Salen töppäilystä Kiinasta tulee vielä kauan muistettavaa historiaa.

Äänestä

Haaviston ja Halosen poppoo ei kestä Niinistön ja Jennin suosiota. Suurin osa suomalaisista oli oikeassa Niinistön valinnasta pressaksi....aina vaan paranee heidän suosionsa. Halonen ei ole ollut koskaan edes lähelläkään samalla viivalla Niinistön kanssa. Onneksi meillä on nyt oikea ja edustava presidenttipari, jota ei tarvitse hävetä missään päin maailmaa.

Äänestä
  • Eihän sitä tarvitsisi hävetä, mutta kun tämä nykyinen presidenttipari ei anna aihetta muuhunkaan.

    Yksityiskoneella matkustelu, sopimattomasti pukeutunut, mitään sanomaton jutustelu. Tässä ovat Saulin ja Jennin saavutukset tähän päivään asti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ilo katsoa kirjoitti:

arvokkaasti Tanskassa!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/art-1288553635488.html
-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu