Profetioita 3 -osioon Piian uni 4.4.2013
Haluan kirjoittaa unesta jonka näin viime yönä. Uni oli todella voimakas ja painostava. Herättyäni en saanut pitkään aikaa enää nukuttuakaan, kun ajattelin vain unta ja sitä valtavaa painostusta mitä koin unessa.
Näin unessa Saatanan ja Obaman, jotka riitelivät hyvin voimakkaasti keskenään. Yhtäkkiä Saatana sanoi Obamalle: "Minä tuhoan sinut ydinpommilla." Sitten näin valtavan pommin vaakatasossa, minkä tiedostin olevan ydinpommi. Saatana alkoi nostaa pommia ylöspäin laukaisuvalmiuteen valtavalla voimalla ja kiireellä. Obama oli hädissään, koska hänellä ei ollut voimaa vastustaa Saatanaa. Sitten minä olin unessa mukana ja Obama odotti minulta 4-numeroista koodia, jonka avulla hän pystyisi iskemään ja puolustautumaan Saatanaa vastaan ja pelastamaan itsensä ja maansa. Tässä vaiheessa heräsin valtavaan painostukseen, että uskovien on nyt erityisesti rukoiltava Obaman ja USAn puolesta!
Tiesin herättyäni että tämä ei ollut oma ns. tavanomainen uneni, vaan Jumalan antama kehotus uskoville.
- - - - - - -
Jouko Pihon kommentti 5.4.2013
Tuo Piian unessa näkemä Saatanan uhoama ydinpommi USAn tuhoamiseksi voi olla Pohjois-Korean ydinpommi. Pohjois-Korea on uhannut viime päivinä toistuvasti iskevänsä USAn kimppuun ydinaseilla.
Uutta tietoa. Oikein uutta
13
356
Vastaukset
- Ei eksytä
Väärä uni. Eksytystä. Varokaa.
- 234trgf
Kyllä uni voi olla ihan oikea. Ei kai vääriä unia ole olemassakaan? On vain hörhöjä, jotka ottavat tavallisia unia "profetioina" ja hörhöjä, jotka keksivät tarinoita ja väittävät niitä unikseen. Moisia ei tarvitse sen kummemmin varoa, jos päänupista löytyy järkeä edes sen verran että osaa kävellä ja syödä purukumia yhtä aikaa.
Helluntailais-karismaattisuudesta ovat lähtöisin nämä kaiken maailman profeetat Jouko Pihon ja Leo Mellerin johdolla.
>>Sitten minä olin unessa mukana ja Obama odotti minulta 4-numeroista koodia...
- Pin.1234
Meinaatekos että, täällä on sopivaa kirjoitella satuja ja fantasioita ja väliin kirjoittaa Paavalia ja loadikeaa ja penseyttä. Piho ja Mellerikös ne niin tekevät, vai ihan omat eksyttäjät.
- Siis..
..eihän tälle palstalla kovin mainittavasti muuta kirjoitellakaan kuin uskovaisten viiraavista päistä lähtöisin olevaa huuhaata. Ovat jääneet henkiseltä kehitykseltään siihen lapselliseen vaiheeseen jossa oman sisäisen maailman täyttää mielikuvitus ja sen tarjoamat huimat seikkailut erilaisine fantasioineen. Lisämausteita sitten haetaan kaikkien aikojen satukirjasta eli raamatusta.
- yksin armosta
Olenkin ihmetellyt, että noinkos sopuisasti sujuu yhteiselo...
- Niinpä niin....
Ihan kuin et olisi huomannut ja saanut omaa osaasi itsekin.
- yksin armosta
Tarkoitin kyllä pimeyden suunnitelmia, jos tuli väärintulkinta.
- Örengör1
Ta tässä vihulais-uskoisille ihan UUSINTA UUTTA.Politiikan tasolla-..
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/
Sitä saa mitä tilaa!! - Nokkonen..
Mita vihulaisesta? Nama uutinen vanha. Nama ninu ustava. Tama P-Korea juva.
Ustava maa. - Ehkäpä tämä
Eikös kaikki unet olekaan totta?
- hkhk
unia nyt näkee kaikenlaisia! itse olen nähnyt sellaisia unia jossa venäjä ja usa käyttää ydinasetta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813212Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen853675Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1162966Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791410Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?371393Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1511329Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151284Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141214- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205989