Auttakaa naapurianne !

suomi on tyhmä

Kun jokainen maapallon ihminen auttaa siinä vieressä olevaa ihmistä on jokaista autettu.

Uskomatonta että suomessa kerätään rahaa islaminuskoiseen maahan joiden perimmäinen uskonnollinen sanoma on hävittää kaikki vääräuskoiset maapallolta. Kohta varmaan kerätään rahaa terroristeille.

1

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • otettava vakavasti.

      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013033116845965_uu.shtml.

      http://www.patmos.fi/blogi/?entityId=554
      Kannattaa todellakin panna merkille, että nyt islamistit ovat julkisesti julistaneet Suomen Helsingissä, että Suomi kuuluu Allahille ja että Suomen lainsäädännön tulee taipua islamin lain alaisuuteen. Tämä ei siis ole mikään ”islamofobinen” asiayhteydestään irrotettu väittämä, vaan autenttinen ilmaus siitä, mihin islamistit tähtäävät Suomessa.

      ltalehden 2.4.2013 päivätyn artikkelin ”Radikaalin muslimisaarnaajan esiintyminen tallentui videolle”, http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013040216850488_uu.shtml, mukaan ”…Choudary puhui muslimien vastuusta ja sharia-lain merkityksestä. Hän korosti, että vapaus saavutetaan noudattamalla Jumalan antamaa lakia…”

      Islamistisen poliittista vaatimusta Suomen koko lainsäädännön muuttamisesta perustellaan selkeästi islaminuskon ytimistä nousevin perustein. Choudary kehotti kuulijoitaan suorasanaisesti nousemaan kapinaan täkäläistä yhteiskuntajärjestystä vastaan.

      Brittiläisen hyvinvointivaltion ”ilmaisten” sosiaalitukien varassa toimeen tuleva islamistiaktivisti opettaa kuulijoilleen, kuten Iltalehti toteaa artikkelissaan ”Salainen kokoontuminen” 30.3.2013, tähän tapaan:

      ”Kohun nostattivat myös Choudaryn sanat ’jihadistien avustuksista’. Hän kehotti muslimitovereitaan nauttimaan valtion tarjoamista avustuksista. Choudaryn mukaan avustuksien nostaminen antaa lisäaikaa keskittyä jihadiin eli pyhään sotaan. The Sun kertoo muslimisaarnaajan itse saavan vuodessa yli 25000 puntaa valtion avustuksina.”

      Tämäkin ulottuvuus kannattaa noteerata Suomessa.

      Iltasanomien 2.4.2013 artikkelin ”Näin kohusaarnaaja Anjem Choudary puhui Suomessa”, http://www.iltasanomat.fi/videot/kotimaa/vid-1288552946114.html, mukaan Choudary lausui:

      ”Tästä syystä, rakkaat veljeni, me uskomme sydämessämme, että…jonain päivänä koko maailmaa hallitaan sharia-lailla ja islamilla…Jopa tämän eduskunnan, Suomen parlamentin, yllä tulee jonain päivänä liehumaan islamin lippu…”

      Yleisön vastaus tähän oli paljonpuhuva: ”Allahu akbar!”, ”Jumala on suuri!”

      Tässä hengessä pidetyn kokouksen järjestäminen Helsingissä osoittaa, että radikaalin islamin vaikutus kasvaa koko ajan Suomessa – kuten kaikkialla Euroopassa.

      Tämä tosiasia on nyt otettava vakavasti, sekä yhteiskunnallisesti että ennen kaikkea hengellisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      21
      3671
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      17
      2545
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      378
      2043
    4. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      238
      1890
    5. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      1691
    6. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1637
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      32
      1589
    8. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      14
      1257
    9. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1202
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1111
    Aihe