Kun jokainen maapallon ihminen auttaa siinä vieressä olevaa ihmistä on jokaista autettu.
Uskomatonta että suomessa kerätään rahaa islaminuskoiseen maahan joiden perimmäinen uskonnollinen sanoma on hävittää kaikki vääräuskoiset maapallolta. Kohta varmaan kerätään rahaa terroristeille.
Auttakaa naapurianne !
1
211
Vastaukset
- otettava vakavasti.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013033116845965_uu.shtml.
http://www.patmos.fi/blogi/?entityId=554
Kannattaa todellakin panna merkille, että nyt islamistit ovat julkisesti julistaneet Suomen Helsingissä, että Suomi kuuluu Allahille ja että Suomen lainsäädännön tulee taipua islamin lain alaisuuteen. Tämä ei siis ole mikään ”islamofobinen” asiayhteydestään irrotettu väittämä, vaan autenttinen ilmaus siitä, mihin islamistit tähtäävät Suomessa.
ltalehden 2.4.2013 päivätyn artikkelin ”Radikaalin muslimisaarnaajan esiintyminen tallentui videolle”, http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013040216850488_uu.shtml, mukaan ”…Choudary puhui muslimien vastuusta ja sharia-lain merkityksestä. Hän korosti, että vapaus saavutetaan noudattamalla Jumalan antamaa lakia…”
Islamistisen poliittista vaatimusta Suomen koko lainsäädännön muuttamisesta perustellaan selkeästi islaminuskon ytimistä nousevin perustein. Choudary kehotti kuulijoitaan suorasanaisesti nousemaan kapinaan täkäläistä yhteiskuntajärjestystä vastaan.
Brittiläisen hyvinvointivaltion ”ilmaisten” sosiaalitukien varassa toimeen tuleva islamistiaktivisti opettaa kuulijoilleen, kuten Iltalehti toteaa artikkelissaan ”Salainen kokoontuminen” 30.3.2013, tähän tapaan:
”Kohun nostattivat myös Choudaryn sanat ’jihadistien avustuksista’. Hän kehotti muslimitovereitaan nauttimaan valtion tarjoamista avustuksista. Choudaryn mukaan avustuksien nostaminen antaa lisäaikaa keskittyä jihadiin eli pyhään sotaan. The Sun kertoo muslimisaarnaajan itse saavan vuodessa yli 25000 puntaa valtion avustuksina.”
Tämäkin ulottuvuus kannattaa noteerata Suomessa.
Iltasanomien 2.4.2013 artikkelin ”Näin kohusaarnaaja Anjem Choudary puhui Suomessa”, http://www.iltasanomat.fi/videot/kotimaa/vid-1288552946114.html, mukaan Choudary lausui:
”Tästä syystä, rakkaat veljeni, me uskomme sydämessämme, että…jonain päivänä koko maailmaa hallitaan sharia-lailla ja islamilla…Jopa tämän eduskunnan, Suomen parlamentin, yllä tulee jonain päivänä liehumaan islamin lippu…”
Yleisön vastaus tähän oli paljonpuhuva: ”Allahu akbar!”, ”Jumala on suuri!”
Tässä hengessä pidetyn kokouksen järjestäminen Helsingissä osoittaa, että radikaalin islamin vaikutus kasvaa koko ajan Suomessa – kuten kaikkialla Euroopassa.
Tämä tosiasia on nyt otettava vakavasti, sekä yhteiskunnallisesti että ennen kaikkea hengellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648