suuri UNG

pohjoinenparatiisi

Pohjoi Korean suuri johtaja Kim .... Ung on suurin ja rikkain valtionpäämies tällä hetkellä; kenellä muulla on 20. miljoonaa orjaa? Asiaan liitty myös suurin paradoksi.
Kim voi ainoana johtajana määrätä kenen hyvänsä Pohjoiskorean kansalaisen tekemään mitä hyvänsä , mutta kenenkään toisen maailman valtionpäämiehen kansainvälinen uskottavuus ei ole yhtä huono. Venäjä tuomitsee uhkailun, Kiina esttää ärtyneitä kommentteja , Usa pitää häntä lähinnä tyhmänä possuna ja muu maailma idioottina.
Kim edustaa kuitenkin kommunismin syvintä olemusta joka on täydellinen proletaattien diktatuuri. Kansaa edustaa yksi puolue ja se on aina oikeassa.
Puoluetta edustaa 1-5 miestä ja ne on erehtymättömiä.
Teille jotka haikailette sitä systeemiä , mustakaa että demokratiassa kusipäät edes vaihdetaan aika aioin , kommunistidiktatuureissa valta peritään , kuten ennen monarkioissa.

4

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kim toivoo rauhaa

      Toveri Johtaja Kim Jong Un on suuri filosofi joka näkee todella omiin eritteisiinsä hukkuvan imperialismin todellisen väkivaltaisen luonteen.

      Hänen tinkimätön julistuksensa on kehoitus herätä ja tehdä parannus koska imperialistimaailma on äärimmäisellä tuhon tiellä. Toveri Kim horjumaton myös kun imperialistivoimat uhkaavat maailmaa omalla itsemurhallaan. Vielä voitte tehdä käännöksen tuhon ja imperialismin polulta.

      • pohjoinen p....

        Toveri Kim yrittää lähinnä epätoivoisesti pysyä vallassa , kuten isänsä ja toivoa ettei
        heidän johtama sotilasdiktatuuri hajoa omaan hulluuteensa. On totta että
        tosiasiassa rauha on ainoa tapa pysyä vallassa , mutta oma porukka pidetään
        rautasaappaan alla uhkaamalla sodalla ja jakamalla avustusruoka armeijalle.

        Muuta julistusta sieltä ei tule kun USA paha ja Kimin suku täydellinen.


    • Hullu pkorea

      Tuollainen kommunismi ei tule toimimaan ikipäivänä.Ei uskois,että nuori kaveri on noin psyko.Mutta niin taitaa olla kenutkin tuossa valtiossa.
      Oikeanlainen kommunismi toimii,missä toimitaan yhdessä,ja jaetaan työt,ja sitten työn hedelmät,mutta ei tällainen sekopää ideologia.Mitä eroa Neuvostoliittoon?

      • PK-NL

        Erona Neuvostoliittoon on se että NL oli suurvalta jolla oli lähes rajattomat luonnovarat ja muut resurssit . Konkurssi tuli siitä huolimatta.

        Mikään totalitäärin systeemi ei pysy kasassa , olkoon se kommunismi tai
        fasismi tai islamismi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      68
      3791
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      64
      3524
    3. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      47
      3207
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      64
      3020
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      53
      2611
    6. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      36
      2182
    7. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      52
      2149
    8. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      60
      2012
    9. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      50
      1937
    10. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1716
    Aihe