Pohjoi Korean suuri johtaja Kim .... Ung on suurin ja rikkain valtionpäämies tällä hetkellä; kenellä muulla on 20. miljoonaa orjaa? Asiaan liitty myös suurin paradoksi.
Kim voi ainoana johtajana määrätä kenen hyvänsä Pohjoiskorean kansalaisen tekemään mitä hyvänsä , mutta kenenkään toisen maailman valtionpäämiehen kansainvälinen uskottavuus ei ole yhtä huono. Venäjä tuomitsee uhkailun, Kiina esttää ärtyneitä kommentteja , Usa pitää häntä lähinnä tyhmänä possuna ja muu maailma idioottina.
Kim edustaa kuitenkin kommunismin syvintä olemusta joka on täydellinen proletaattien diktatuuri. Kansaa edustaa yksi puolue ja se on aina oikeassa.
Puoluetta edustaa 1-5 miestä ja ne on erehtymättömiä.
Teille jotka haikailette sitä systeemiä , mustakaa että demokratiassa kusipäät edes vaihdetaan aika aioin , kommunistidiktatuureissa valta peritään , kuten ennen monarkioissa.
suuri UNG
4
126
Vastaukset
- Kim toivoo rauhaa
Toveri Johtaja Kim Jong Un on suuri filosofi joka näkee todella omiin eritteisiinsä hukkuvan imperialismin todellisen väkivaltaisen luonteen.
Hänen tinkimätön julistuksensa on kehoitus herätä ja tehdä parannus koska imperialistimaailma on äärimmäisellä tuhon tiellä. Toveri Kim horjumaton myös kun imperialistivoimat uhkaavat maailmaa omalla itsemurhallaan. Vielä voitte tehdä käännöksen tuhon ja imperialismin polulta.- pohjoinen p....
Toveri Kim yrittää lähinnä epätoivoisesti pysyä vallassa , kuten isänsä ja toivoa ettei
heidän johtama sotilasdiktatuuri hajoa omaan hulluuteensa. On totta että
tosiasiassa rauha on ainoa tapa pysyä vallassa , mutta oma porukka pidetään
rautasaappaan alla uhkaamalla sodalla ja jakamalla avustusruoka armeijalle.
Muuta julistusta sieltä ei tule kun USA paha ja Kimin suku täydellinen.
- Hullu pkorea
Tuollainen kommunismi ei tule toimimaan ikipäivänä.Ei uskois,että nuori kaveri on noin psyko.Mutta niin taitaa olla kenutkin tuossa valtiossa.
Oikeanlainen kommunismi toimii,missä toimitaan yhdessä,ja jaetaan työt,ja sitten työn hedelmät,mutta ei tällainen sekopää ideologia.Mitä eroa Neuvostoliittoon?- PK-NL
Erona Neuvostoliittoon on se että NL oli suurvalta jolla oli lähes rajattomat luonnovarat ja muut resurssit . Konkurssi tuli siitä huolimatta.
Mikään totalitäärin systeemi ei pysy kasassa , olkoon se kommunismi tai
fasismi tai islamismi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523446Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220- 1161220
Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per50963- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40805
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721