Jos kuvataan TosiTV sarjaa niin ei tarvi handsfreetä näköjään käyttää autolla ajaessa. Ainakin tää Sedun tiimissä oleva mies puhu reippaasti tossa äskettäisessä jaksossa.
Diilin jaksosta
4
126
Vastaukset
- tyhjä arpa, ei voitt
Täyttä kuraa koko diili, kuten Harkimokin.
Mitä hemmettiä se sedu Koskinen vieläkin tekee siinä ohjelmassa, se olisi pitänyt lempata ulos aikaa sitten. Harkimolla ei ole palleja vaan pelle kohtelee Kokoomus kavereitaa ja hallituksen tukijoita silkkihansikkain.
Miten kauan Suomen pelle vasurit meinaa tukea Kokoomusta ja euvostoliittoa. Suomi ei tarvitse vasemmistoa yhtään mihinkään, onneksi on perusS.- hirvee tyyppi
Sedu Koskinen on antanut rehellisen kuvan koko kansalle! Aivan käsittämättömän itserakas ja itsekäs ihminen. Minä minä minä... ja kaukana muut... miten ko tyyppi on saanut ketään työntekijää ? Ei taida olla vaimoa, kukaan voi elää moisen kanssa.
- tiedetään
hirvee tyyppi kirjoitti:
Sedu Koskinen on antanut rehellisen kuvan koko kansalle! Aivan käsittämättömän itserakas ja itsekäs ihminen. Minä minä minä... ja kaukana muut... miten ko tyyppi on saanut ketään työntekijää ? Ei taida olla vaimoa, kukaan voi elää moisen kanssa.
Luulen et se on kaappihomo siksi naistenvihaaja. sedun mielestä naiset kelpaa vain ravintoloihin persettä heiluttamaan ja ukoilta juomia pummaamaan että kauppa käy.
sedu on sovinistisika! - no respect
tiedetään kirjoitti:
Luulen et se on kaappihomo siksi naistenvihaaja. sedun mielestä naiset kelpaa vain ravintoloihin persettä heiluttamaan ja ukoilta juomia pummaamaan että kauppa käy.
sedu on sovinistisika!No näin miehenä en usko että se on naisvihaaja, mutta täys pönttö-örvelö se kyllä muuten on. Sedun ulosanti on SURKEAA.
Oma arvostukseni Harkinoon on tippunut nollaan. Harkimo pitää Sedusta vain sedun rahojen takia, nää kokoomuslaiset on oikesti täysin pimeetä porukkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi304993Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2604797Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä514407Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos662400Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461828Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu241781Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont171738Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771704Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva131452- 1051437