AVOIN KIRJE TIMO SOINILLE
Terve Timo
Jätetään tittelit pois. Menen suoraan asiaan. Minä olen se haminalainen muuan Kervinen, joka käveli yllättäen 15.4.2011 Karhulan torin esiintymislavalle ojentaakseni Sinulle kirjeen matkalukemiseksi. Hienosti ja suoraselkäisellä tavalla otit Timo kansalaiskirjeeni vastaan. En unohda koskaan tätä tapahtumaa. Moni Sinun tilalla oleva mies olisi saattanut vastaavassa tilanteessa pötkiä pakoon.
Tiedäthän Sinä Timo, että kahdeksan vuotta on pitkä aika. Koko tämän ajan olen yrittänyt kaikin mahdollisin laillisin keinoin saada korjattua laittomia asioita, joilla minua on vuosia kiusattu ja nyttemmin ajettu syyttömänä vararikkoon ja julkisuudessa leimattu moninkertaisesti tappouhkaajaksi sekä nyttemmin yhdistetty julkisuudessa murhan tekijäksi.
Timo, minulla on vielä yksi alaikäinen lapsi, joka kärsii vallitsevasta tilanteesta, jota tahallaan pidetään yllä.
Timo, tässä on ne kolme Kotkan kaupunginhallituksen kestoaiheitta:
1. Kotkan kaupungin hallinnoiman laittoman mustan listan ja mustan listan toisintokappaleiden hävittämien, kuten laki velvoittaa. Laitonta lista-asiakirjan toisintokappaleita on käytetty viranomaisessa asiakirjana päätöksenteon perusteena minun vahingoksi.
2. Kotkan kaupunginlakimies Marianna Ruonalan 29.7.2004 laatima valheellinen asiakirja, johon on kerätty laittoman mustan perättömiä töiden laiminlyöntejä. Tällä vääriä tietoja sisältävällä kaupunginlakimiehen asiakirjalla on aiheutettu minulle kauaskantoista vahinkoa ja kärsimystä, koska valheellista asiakirjaa käytettiin todisteena hallinto-oikeudessa minun vahingoksi.
3. Kotkan kaupunginjohtaja Hnery Lindelöfin lavastama tappouhkaus, joka masinoitiin minun tekemäksi, ettei edellä mainittuja kahta asiaa saadaan korjattua lailliseen kuntoon.
TIMO, MIKÄ ON LAITTOMUUDEN JA VALHEELLISUUDEN TUKEMISEN HINTA KOTKASSA
Timo, jäljempänä on kolme Kotkan perussuomalaisten tekemää valtuustoaloitetta, jonka takana perussuomalaiset ovat ryhdikkäästi lakia kunnioittaen seisoneet järkähtämättä, kunnes eilen tapahtui takinkääntöjen takinkääntö, kun perussuomalaiset peruvat omat valtuustoaloitteet lähtiessään tukemaan laittomuutta ja valheellisuutta poliisikaupunginvaltuutettu Vesa Levosen ja kansanedustaja Juho Eerolan johdolla. Tällä tempulla heittivät Kotkan perussuomalaisten valtuustoryhmä kokeneen ja suoraselkäisen lakia kunnioittavan Arto Hirvosen rehellisyysperiaatteen roskakoriin.
Timo, tämä kirje on välttämätön. Se on välttämätön niille kymmenille tai jopa sadoille kansalaisille, jotka ovat minun kauttani äänestäneet Juho Eerolaa taikka ylipäätään perussuomaisia.
Olen saanut vuosien ajan ennen vaaleja valtavan määrän kaikenlaista viestiä, joissa kysytään, että ketä Asko pitää näissä vaaleissa äänestää.
Timo, miten selitän kyseleville kansalaisille kansanedustaja Juho Eerolan eillisen takinkääntötempun?
Haminassa 9.4.2013
*Kervisen kirje Soinille
kirjeen saaneena
0
50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7810295Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827046Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267013Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016265Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066133Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945807Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455374Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845208Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405078