Ei oikein taaskaan iske tämä päivä.
Mutta
Galatasaray 1 (Veikkaus 2,10)
Perustelut:
Turkkilainen kotiyleisö, Realilla niin selkeä johto, ei tarvetta maaleille. Ja mahdolliset kärkipelaajien huilautukset? Ja sitten Drogba ja Sneijder.
Eilen oli selkeä idea pelata yli 2,5 maalia tähän matsiin Veikkaukselle ja ISOLLA. Kerroin oli ihan kilpailukykyinen 1,68. Mutta nyt laskeneet. Se siitä.
Veikkaus on siitä mukava firma, ettei noita pirun panosrajoituksia juurikaan ole ja luotettavuus hyvä. Hyviä kertoimia saisi olla vain useammin kuin kerran kuukaudessa:)
Mutta
Galatasaray 1 (Veikkaus 2,10)
Perustelut:
Turkkilainen kotiyleisö, Realilla niin selkeä johto, ei tarvetta maaleille. Ja mahdolliset kärkipelaajien huilautukset? Ja sitten Drogba ja Sneijder.
Eilen oli selkeä idea pelata yli 2,5 maalia tähän matsiin Veikkaukselle ja ISOLLA. Kerroin oli ihan kilpailukykyinen 1,68. Mutta nyt laskeneet. Se siitä.
Veikkaus on siitä mukava firma, ettei noita pirun panosrajoituksia juurikaan ole ja luotettavuus hyvä. Hyviä kertoimia saisi olla vain useammin kuin kerran kuukaudessa:)
Vastaukset 10
Vanhimmat
Galatasarayn ykköstykki Burak on pelikiellossa, joten eiköhän joukkue jää 0-1 maaliin. Real pelailee sen 90 minuuttia pois ja tietenkin jatkaa seuraavalle kierrokselle. On ihan mahdotonta sanoa, kuinka monta maalia motivoimaton Real jaksaa tehdä. 1? 2? Tuskinpa Real tätä peliä häviää, mutta ainahan tasuri voi tulla. Sekin on muistettava, että jos Real tekee ensimmäisen, niin sitten Galatan on tehtävä 5, mitä ei tule tapahtumaan ikipäivänä, mutta eiköhän se tarkoita myös sitä, että kotijoukkue lopettaa puolustamisen ja voi tulla vaikka 3-4 maalia? Laitetaan nyt ihan arvauksena, että Real voittaa 1-2.
Joo Ylimazin Burak tosiaan on poissa. Nuori Bulut taitaa paikata, hänkin kuitenkin iskenyt 12maalia Turkissa tälle kaudelle. Onhan tämä vähän riskialtis veto, Galatasaray varmasti lähtee hyökkäämään riskillä, jolloin Real Madrid maailman parhaana vastahyökkäysjoukkueena tulee iskemään. Mutta se kuinka innokkaasti he turkkilaisyleisön edessä siihen lähtevät.. pitää vielä miettiä. Tuo yli 2,5maalia pitäisi maalaisjärjellä ajateltuna olla aika hyvä, mutta kertoimetkin toki painuneet aika alas.
Eipä ole turhempia jalkapallo-otteluita olemassa kuin tää. Galatasaraylla ei ole mitään rahkeita enää jatkoon, joten miksi näitä pelejä ylipäätään pelataan.
Vai että oikeen isolla yli 2,5 maalia!! Haloo, herätys!!! Miksi Realin tarvitsee heiluttaa reppua? Se seisoo omalla alueella ja Galatasaray laukoo kaikki kudit ohi tai yli maalin.
Laitetaan tuohon BTTS et sillee hei!
Kohde olivat pelattavissa:
61Carolina - Pittsburgh 1 _ _ 2 - - 2,00
Rivimäärä: [b]1[/b], panos: [b]100,00 €[/b]
-EI ENÄÄ
Itekki tuli betsattua 200e tolle kohteelle, ilmeisesti Veikkauksen moka ?
Carolina voittaa! Kyösti kertoi yksityisellä sähköpostilla!
Kyösti nukkuu kellarissa koska romanit eivät saa asua korkea-arvoisemman yläpuolella ja Teppo on ostanut sijoitusasunnon Lahdesta et sillei hei!
:D Kjäh, kjäh, varsin hauskasti sanottu! Kyösti tosiaankin laskeutui juuri pari minuuttia sitten Lahden hektisestä ihmisvilinästä tänne kotikorsuun ja miettii, että miten saisi poistettua koko päivän Kyöstiä häirinneen pienimuotoisen päänsäryn. Kyöstin päässä kaikuvat hänen vanhan mentorinsa sanat: "Poika, se lähtee sillä millä se tulikin!", ja sehän Kyöstin tapauksessa tarkoittaa Nobelaneria. Kyösti on kuitenkin parin viime viikon aikana tyhjentänyt niin monta tölkkiä em. eliksiiriä, että tekisi jo mieli pitää parin viikon tauko. No, täytyy miettiä asiaa.
PS. Kyösti ei ole Carolinaa vihjannut kenellekään et sillei hei, koska hän vasta aloittelee scouttaamista et sillei hei!
jaa ne osui molemmat (overin sain kiinni 1,69 kertoimella) loppujen lopuksi aika selkeästi. Hirveitä panoksia en uskaltanut tähän laittaa, oli kuitenkin muuttujia sen verran. Tänään ajattelin "nykäistä" PSG 2 Veikalle uskaltaa isollakin panoksella paukutella. Kertoimena 1,75. On ranskalaisilla kuitenkin sen verran laadukas joukkue, että täysin mahdollista vaikka yltää tasuriin tai jopa voittoon. Varsinkin jos Messi ei ole täydessä pelivireessä. Onko kellään varmaa tietoa pelaako tänään? Eilen oli joukkueen mukana harjoitellut.