Miten karkkilan persut

Miten karkkilan persut voi olla päättämässä yhteisistä asioista, kun tuollaiset työttömät sossupummit ei tiedä maailman menosta tai töiden teosta yhtään mitään? Ei ihmekkään, että Moventas ja Atria potkii porukkaa pihalle, kun persut on päättämässä asioista.
31671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

No etpä tuota itsekkään näytä olevan kummempi. Todella terävä kynä taas kerran...

Ja mitäpä siihen MIKÄÄN puolue voi jos Moventas tai Atria irtisanoo, ne päätökset tehdään ko yhtiöiden hallituksissa EI Karkkilassa.

Mutta eihän keskikaljan pöhöttämät "aivot" mitään ymmärrä... EI edes työn teosta, koskas muuten itse olet viimeksi töitä tehnyt???

Äänestä

Karkkila pysyy itsenäisenä !Muut liittyköön vaikka mihin . Perus suomalaisuus nostaa Kakrilan uuteen nousuun!
Jyrkkä EI eu;lle, ja markka takaisin!
kreikan rahoittaminen on lopetettava.

Äänestä

Perus suomalaisella innolla Karkkila nousuun! Kaupungin työn tekijöitä ei saa irtisanoa eikä lomaannuttaa. Säästetään jostain muusta! Karkila uuteen nousuun!

Äänestä

Karkila, karkila.

Hitto noita persuja. Ensin kärsittiin vuosikymmenet kommareista, ja nyt sitten näistä toisista taliaivoista.

Äänestä
  • Puhut vähän, mutta asiaa.

    Äänestä

  • mistä ne muka on aivot saanu.älä pilkkaa sikaa,ei ainakaan sen talista.

    Äänestä

aurinkista kesää Jukka D

Äänestä

Soini ei lädhe bryseliin. Puostalo-slunga puoluesihteeriksi. Seuraavat ek.vaalit ja perussuomalaiset on suurin puolue ja johtaa maata ja karkilaa!
Karkkila lähdössä nyt jo nousuun ja vain ja ainostaan perussuomalaisten ansiosta. Mukavan pikku kaupunkimme on saatava jatkaa itsenäisenä yhteistyötä tedhen naapuri kuntien kanssa.

Äänestä
  • Vode ja 8 8 ovat oikeilla linjoilla!

    Äänestä

On niitä perussuomalaisissakin sakkia laidasta toiseen. Kyllä siellä osa yrittää perussuomalaista politiikkaakin ajaa. Osa nuolee vanhoja rötöstelijöitä.

Kannattaa seurata politiikkaa, ennenkuin huutelee. Taitaa huutelijalta päässy vetelät housuun.

Äänestä

Rehellisiä työntekijöitä on kaikki peurssuomalaiset valtuustossa ja hallituksessa.
Saavat vielä kyllä ja on jo saaneet alkuun karkkilan nousuun.

Äänestä
  • Todella hieno ja asiantunteva kommentti.

    Äänestä

Alkaa persujen rivit repeillä. Jotkut joutuvat lähtemään yhdistyksestä toiset tajuaa lähteä.

Äänestä

Harmittaa vaan kun lähtijät ovat paikallisen puolueosaston terävintä kärkeä.

Äänestä
  • Jälleen lähti yksi persuvaltuutettu! Ennen seuraavia vaaleja,montako jää?

    Äänestä

  • Taas!! kirjoitti:

    Jälleen lähti yksi persuvaltuutettu! Ennen seuraavia vaaleja,montako jää?

    Puheenjohtaja olisi voinut erota jo aikoja sitten niin ei olisi muiden tarvinnut lähteä!

    Äänestä

  • Jo viisi lähtenyt ! Ainakin osa perustajajäseniä pj. mukaan lukien !

    Äänestä

  • Allakka kirjoitti:

    Jo viisi lähtenyt ! Ainakin osa perustajajäseniä pj. mukaan lukien !

    Miksi Karkkilan persut hajoaa? Lehdessä luki jotain narsistisesta toiminnasta. Puheenjohtajako narsisti?

    Äänestä

  • karkkilan hanu kirjoitti:

    Miksi Karkkilan persut hajoaa? Lehdessä luki jotain narsistisesta toiminnasta. Puheenjohtajako narsisti?

    Pelkät housut, ei miestä.

    Äänestä

  • karkkilan hanu kirjoitti:

    Miksi Karkkilan persut hajoaa? Lehdessä luki jotain narsistisesta toiminnasta. Puheenjohtajako narsisti?

    Narsistit jäi valtuustoryhmään

    Äänestä

Hyvä että yhteiset asiat kiinnostaa. Ei Karkkilaa nosta yksikään poliittinen puolue tai ryhmittymä- eikä sitä kaadakkaan. Unohdetaan nyt nuo poliittiset suunnat.
Karkkila elää ja voi hyvin jos käytämme euromme mahdollisimman paikallisesti. Ostamme tuotteet ja palvelut paikkakunnalta.

Äänestä
  • Ai ostokset karkkilasta, ja millä rahalla. Pesukone hobbarista, telkkari net anttilasta. Osamaksulla ja muuhun ei sitten varaa olekaan. Ruoka tietysti lidlistä kun se on edullisin paikka kaikkiaan. S-kauppaan en vähiä rahojani vie. Se kun ei anna viimeistä myyntipäivää lähestyviä tuotteita hellareitten ruuanjakoon. Ei tää elämä pitkäaikaistyöttömällä ole ruusuilla tanssimista.

    Äänestä

Vääränlainen aines ei sovi karkkilan persuihin!

Äänestä
  • Mutta niin se sinne vain jäi...

    Äänestä

  • sinäsinäsinäsinäsinä kirjoitti:

    Mutta niin se sinne vain jäi...

    Eikö se sitten lähtenytkään????????

    Äänestä

Karkkilan peurus suomalaiset on parsta A-luokkaa!!!

Äänestä
  • Niin sää notkut ja notkut ja dokaat pässissä päivät pääksytysten.Nyttenki jurrissa?

    Äänestä

Karkkilan persujen hajoaminen tiedettiin jo kuntavaalien jälkeen. Pitkäänpä pysyi kasassa. Eräs vaan halusi olla kukkulan kuningas.

Äänestä
  • Kuka?Ja onko vielä mukana?

    Äänestä

Joutui lopulta lähtemään. Kyllä kansa tietää.

Äänestä

Perussuolaisuus on hieno aate.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


simon123 kirjoitti:

Miten karkkilan persut voi olla päättämässä yhteisistä asioista, kun tuollaiset työttömät sossupummit ei tiedä maailman menosta tai töiden teosta yhtään mitään? Ei ihmekkään, että Moventas ja Atria potkii porukkaa pihalle, kun persut on päättämässä asioista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu