Hei! MIELESTÄNI PUMPUN YLLÄPITÄJÄT PITÄVÄT HINTAA KORKEALLA POHJOIS-KOREAN UHITTELUN VUOKSI. Ainahan joku tekosyy pitää olla että saa riistäää hinnalla. Raaka öljy laskussa ja laskenut jo 11 dollaria barreli 1kk aikana joten ÄLKÄÄ KUSETTAKO. Hinta nousee jos kallistuu raakaäljy centinkin. Nyt jämähtänyt samaan. Herätkää Ostakaa sieltä ihmiset kuka halvimmalla myy älkää antako "bonusten" hämätä itseänne .
KANNATAN YLEISLAKKOA YLIKALLIIN POLTTOAINEEN PUOLESTA !!!!!!!
Polttoaine korkealla pohjois-koreantakia
10
159
Vastaukset
- 80% veroa
Minä kun luulin että polttoaineen hinta on korkea siksi että valtio otta hinnasta 80% verona.
- ajamme verolla
Näin on. Ei raakaoljyn hinta juuri polttoaineeseen vaikuta, ainakaan alentavasti. Sehän on laskenut kahdessa kuukaudessa 120 dollarista 101 dollariin tynnyriltä. Tuo alennus ei ole vielä vaikuttanut pumppuhintoihin. Varastossa on sitä vanhaa, kallista öljyä, näes. Toisin päin pumppuhinta olisi kyllä muuttunut heti, koska ostohinta nousee.
- klm2
Pumpunpitäjän ei tarvitse perustella hintaa mitenkään. Hanki muualta jos ei kelpaa.
- Jykälle stagaa
Jyrki tahtoo lapioida rahaa kyprokselle.
- Guzz
Kerran eräs helsinkiläinen bensiksen pitäjä sanoi suoraan, että nostaa hintaa vain siksi, ettei kipurajaa tunnu löytyvän.
- ihmetteliä
Raakaöljy on laskenut jo 98 $ tynnyri joko ois aika tiputtaa hintaa myös bensa asemilla?
- julma totuus
Bensan hinta on veroista tehty, eikä siihen öljyn hinta oikeastaan juuri vaikuta.
- lij
Muistattehan myös itse pyytää palkanalennusta öljynhinnan laskiessa?
- hemu.
lij kirjoitti:
Muistattehan myös itse pyytää palkanalennusta öljynhinnan laskiessa?
En muista. Palkkaani saa laskea heti kun ruuan hinta laskee.
- Irtiöljystä
Hei,
minä siirryin yli vuosi sitten biokaasuun, eikä yhtään harmita kun joutuu ajamaan alle euron maksavalla kotimaisella, joka kaiken lisäksi säästää ympäristöä. Paluu reilusti kalliimpiin fossiilisiin ei tule kuuloonkaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1086977
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324148törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/333597Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3921909- 321447
- 351428
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi511261Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121058Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1721025Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11980