Filosofi Pekka Himasen itsestään laatima ansioluettelo tuli tänään esiin useita kertoja, filosofi Pekka Himasen itsensä kertomana.
Itse tulevaisuusselonteon sisältö sen sijaan jäi edelleen epäselväksi, myös Säätytalon pyöreän pöydän keskusteluihin osallistuneille asiantuntijoille, jotka kutsuivat sitä "hattaraksi"
Hyvä, parempi, Himanen
10
65
Vastaukset
- häh
Nyt pitäisi vaan jonkun lapsukaisen sanoa: "Mutta Eihän Keisarilla ole Vaatteita Ollenkaan!"
- Robert McKeancy
Robert McKeancy kirjoitti:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013041216895431_uu.shtml
Himasella on loistava tartuntakyky poimintoihin menneen maailman suurmiehien lausuntojen suhteen, joita hän on hyödyksemme kerännyt jopa kirjansa kansien väliin. Vaan on se todettava kyllä ihan huteran hattaraksi jos asettaa Gandhin sanat itseään koskevaksi.
- onko munat tervattu?
Sopia kysyy ollaanko siellä samaa veljeskuntaa joka keskenään junailee asiota ja bisneksiä toistensa hyväksi? Onko vapaamuurarit taustalla tässäkin?
- iltapaska väitti
mutta sekoiliko huippufilosofi humalassa kadulla?
- Fiini mies on
Muistiko mainita ansioluettelossaan nämä parhaat?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012110716294693_uu.shtml
http://www.seiska.fi/_content/Filosofi-Pekka-Himanen-kuseskeli-ravintolan-lattialle!/508503
Nämähän liityvät tietenkin vain tutkimustyön demonstraatioon siitä, miten suuri ahdistus voi heiastua suomalaisen miehen käyttäytymiseen. On se lahjakas... - Tiedettä?
Himanen oli Säätytalolla päissään kuin käki. Tunsin myötähäpeää hänen kankeaa änkytystään kuunnellessani. Tällaistako muka on Suomen huipputiede tänän?
- odotellaan nyt
Koska Himasella ei ole mitään todellisuudentajua, ja jos hän siitä huolimatta saa aikaan jotakin, hänen täytyy olla se toisen tulemisen odotettu. Tosin, hän kyllä kielsi tuntemasta Kataista, joten se sopii paremmin juudasmaisuudeksi.
- Hattara mikä hattara
Himasella ei ole koulutusta asiassa, johon hänet on palkattu. Kataisella olisi ollut mahdollisuus valita useista suomalaisista kansainvälisesti arvostetuista tulevaisuudentutkijoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6162320Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,271156- 1091128
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki8992- 91893
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101875Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?91777Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759- 64731
- 66587