kotitalousvähennykset ja mätkyt

Sain veroilmoituksen ja mätkyjä tuli 2100e ja puoliso saa takaisin 1200e kun laitan kotitalousvähenykset joita on täydet meille molemmille .Vähennetäänkös ne suoraan eli minulle ei tule mätkyjä ja puoliso saa takaisin 3200 e ? kilometrikorvauskai ei tule..
3120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siellä taitaa olla ruksittava kohta, että veronpalautuksen saa käyttää puolison hyväksi.

Äänestä

Eikös noi vähennykset vänennetä verotettavasta tulosta, eikä maksettavasta verosta

Äänestä
  • Riippuu vähennyksestä. Kotitalousvähennys vähennetään suoraan maksettavasta verosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yller kirjoitti:

Sain veroilmoituksen ja mätkyjä tuli 2100e ja puoliso saa takaisin 1200e kun laitan kotitalousvähenykset joita on täydet meille molemmille .Vähennetäänkös ne suoraan eli minulle ei tule mätkyjä ja puoliso saa takaisin 3200 e ? kilometrikorvauskai ei tule..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu