Törmäsin kyseisellä keskustelupalstalla vankilasta vapautuneeseen? mieheen ja uskoin hänen olevan aidosti kiinnostunut löytämään hyvän parisuhteen.
Jossain vaiheessa tuli runsain keskusteluminuutein varustettu nainen huoneeseen ja olin kuin ilmaa sen jälkeen, miehen tervehtiessä naista special smuiskiss ja nainen vastasi espanjasta suomennettuna suukkoja rakkaani miehen vastaten jotain miljoonista suukoista. Ilmeisesti pariskunta käytti espanjaa sen tähden että he halusivat salata viestit, mutta olin sen verran ovela että käytin kääntäjää.
Miksi ihmiset leikittelevät muiden tunteilla, sillä päivien aikana olen huomannut molempien saaneet myös muiden henkilökohtaisempaa huomiota ja uskon että osa on ollut laillani tosissaan. Tuntuu todella tunteettomalta että mies on etsivinään seuraa ja kun vaimo saapuu on muut kuin ilmaa. Myös vaimo flirttailee ja saa sillä keinoin huomiota. Eikö mikään riitä oikeasti ?
Kuulin vahvistuksen heidän liitostaan myös muilta keskustelijoilta, mutta sitä hekään eivät uskaltaneet kertoa julkisesti vaan juttelivat muilta piilossa. Kun hetken seurasi keskustelua huomasi heidän olevan jo vanha pari, joten varmaan kaikki tietävät asiasta.
Miksi tälläisiä huijareita suojellaan ? Eikö olisi kaikkien edun mukaista että pariskunnat jotka tälläistä julmaa leikkiä harrastavat tuotaisiin esille ja varoitettaisiin muita käyttäjiä.
Miksi varatut näyttelevät vapaita ja etsivät seuraa 40+ huone ?
2
464
Vastaukset 2
- kokenut60
No mutta tuo on ihan tavallista käytöstä siellä. Ei siinä tarvita edes vankilasta vapautunutta. Anonyymys antaa kaiken mahdollisuuden tuollaiseen käyttäytymiseen. Ja jos jää kiinni jollekin, eikun vaihtaa vaan nicciä, ja taas uusi kierros. Oma kumppanini harrastaa myös tuollaista ja olen lopen kyllästynyt. Kohta hän onkin exä. Annan hänelle vapauden tehdä sitä, mikä hänelle on tärkeää ja arvokasta. Gooletappas niitä mailiosoitteita, sieltä saa tietoa vaikka ja mitä, muistakin ilmoituksista tai jopa seuranhausta . . . valaisevaa, eikö. Älä mene lankaan, se elämä ei ole todellista, vaan vain sitä bitielämää, jossa voi huijata ihmisiä mielin määrin ja esittää sitä, mitä haluaa.
- Onnenonkija. . .
Ehkä tarkoitus olisi saada hiukan sieltä täältä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212104Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko711110- 132928
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.138710- 54636
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv94617Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan93565Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11563- 12557
- 65551
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298536Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44529- 42525
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas27492Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36480- 115466
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51447- 58437
- 70435
- 41434