Mää uskon enkeleihin ja Haluaisin tavata yhden heistä... Olen saanut höyhenen ja olen tuntenut jonkun koskettavan minua siis silloin ei ole ollut ketään muuta kotona kun minä... Eilen illalla näin pikkuveljeni (1,5v) nauravan ja leikkivän yksin äitini ja isäni huoneessa ja näin kun hän lähti sieltä takaisin häntä seurasi jokin vaalea hahmo :) Ensin ajattelin mitä-? Mutta tajusin melkein heti. Myös pikku veljeni tekee sillain että ottaa peiton laittaa sen naaman eteen ja vetää sen pois. Ja aina sanon siihen kukkuu :) Niin se teki siellä huoneessa niin ja nauroi. Hän katsoi ihan selvästi siihen kohtaan missä valkoinen hahmo oli ! :)
Oletteko nähneet enkeliä?
5
254
Vastaukset
- Semiramin harha
Ai, saitko siellä huoneessa ollessasi sen höyhenen jostain? Höyhentyynystä pöllähti?
MInäkin sain höyhenen. Olin portailla ja katselin taivaalle ja näin, että kaunis valkoinen höyhen laskeutui suoraan ojennettuihin kämmeniini! En pitänyt sitä "enkelin höyhenenä", vaan jonkun linnun, joka siitä oli lentänyt, mutta se oli silti jonkinlainen siunaava tilanne, koska olin juuru rukoillut ja kiittänyt Jumalaa! Enkä nähnyt lintua, vain pelkän höyhenen. Vein sen työpöydälleni.
En usko mihinkään pikkuvauvaenkeleihin tai naishahmoenkeleihin, vaan Raamatussa kerrottuihin enkeli Gabrieliin ja enkeli Mikaeliin ja muihin Herran palveleviin enkeleihin. Raamatussa ei kerrota, että enkeleillä olisi edes siivet. Missään Raamaatussa ei ole mainittu muuta kuin suurikokoiset enkeliruhtinaat ja aina miespuoliset. Vauvaenkeli on muinaisen Baalin palvonnan seurauksena levinneen harhaopin kuvitelma, samoin naisenkeli, kuten Taivaan jumalatar Mariakin. Pelkkää harhaoppia. - Enkelit<3
Siis se oli varmaa kyl enkeli. Et sää sitä vältsist ain huomaa.. sain sen huoneessani. sillo tuli semmone ihana haju!!!! :)
- olen minä
Tutustu Anu wyskielin kirjaan Matka enkelien maailmaan. Siinä on mukana cd, jossa meditaatio kohtaamaan oma enkeli. Myös anun enkeliradio olisi varmaan sinua kiinnostava asia. Googlaa enkeliradio.
Kirjoittamasi perusteella sinulla on kaunis yhteys enneleihin. Voit syventää sitä tietoisesti työskentelemällä heidän kanssaan.
Ihanaa matkaa sinulle!
- Fenkolienkeli
Kyllä enkelit joskus näyttäytyy ihmisille, vaikka ne yleensä pysyttelee vaiti ja näkymättöminä. Jokaisella on suojelusenkeli, joka ei jätä yksin vaan on aina kanssasi. Lohdullien ajatus, eikö totta.
- Enkelit<3
Ok kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708