Oletteko nähneet enkeliä?

Enkelit<3

Mää uskon enkeleihin ja Haluaisin tavata yhden heistä... Olen saanut höyhenen ja olen tuntenut jonkun koskettavan minua siis silloin ei ole ollut ketään muuta kotona kun minä... Eilen illalla näin pikkuveljeni (1,5v) nauravan ja leikkivän yksin äitini ja isäni huoneessa ja näin kun hän lähti sieltä takaisin häntä seurasi jokin vaalea hahmo :) Ensin ajattelin mitä-? Mutta tajusin melkein heti. Myös pikku veljeni tekee sillain että ottaa peiton laittaa sen naaman eteen ja vetää sen pois. Ja aina sanon siihen kukkuu :) Niin se teki siellä huoneessa niin ja nauroi. Hän katsoi ihan selvästi siihen kohtaan missä valkoinen hahmo oli ! :)

5

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Semiramin harha

      Ai, saitko siellä huoneessa ollessasi sen höyhenen jostain? Höyhentyynystä pöllähti?
      MInäkin sain höyhenen. Olin portailla ja katselin taivaalle ja näin, että kaunis valkoinen höyhen laskeutui suoraan ojennettuihin kämmeniini! En pitänyt sitä "enkelin höyhenenä", vaan jonkun linnun, joka siitä oli lentänyt, mutta se oli silti jonkinlainen siunaava tilanne, koska olin juuru rukoillut ja kiittänyt Jumalaa! Enkä nähnyt lintua, vain pelkän höyhenen. Vein sen työpöydälleni.
      En usko mihinkään pikkuvauvaenkeleihin tai naishahmoenkeleihin, vaan Raamatussa kerrottuihin enkeli Gabrieliin ja enkeli Mikaeliin ja muihin Herran palveleviin enkeleihin. Raamatussa ei kerrota, että enkeleillä olisi edes siivet. Missään Raamaatussa ei ole mainittu muuta kuin suurikokoiset enkeliruhtinaat ja aina miespuoliset. Vauvaenkeli on muinaisen Baalin palvonnan seurauksena levinneen harhaopin kuvitelma, samoin naisenkeli, kuten Taivaan jumalatar Mariakin. Pelkkää harhaoppia.

    • Enkelit<3

      Siis se oli varmaa kyl enkeli. Et sää sitä vältsist ain huomaa.. sain sen huoneessani. sillo tuli semmone ihana haju!!!! :)

      • olen minä

        Tutustu Anu wyskielin kirjaan Matka enkelien maailmaan. Siinä on mukana cd, jossa meditaatio kohtaamaan oma enkeli. Myös anun enkeliradio olisi varmaan sinua kiinnostava asia. Googlaa enkeliradio.

        Kirjoittamasi perusteella sinulla on kaunis yhteys enneleihin. Voit syventää sitä tietoisesti työskentelemällä heidän kanssaan.

        Ihanaa matkaa sinulle!


    • Fenkolienkeli

      Kyllä enkelit joskus näyttäytyy ihmisille, vaikka ne yleensä pysyttelee vaiti ja näkymättöminä. Jokaisella on suojelusenkeli, joka ei jätä yksin vaan on aina kanssasi. Lohdullien ajatus, eikö totta.

    • Enkelit<3

      Ok kiitos!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      185
      2680
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1122
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      73
      921
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      810
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      809
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      283
      767
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      88
      759
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      708
    Aihe